Zesłanie Ducha Św. - Bazylika Św. Piotra

1. Dziś o 19.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
    • w poniedziałek: Święto NMP, Matki Kościoła;
    • we wtorek: o godz. 18.30 siódmy dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy z kazaniem nowennowym;
    • w środę: wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;
    • w czwartek: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
    • w sobotę: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  3. W przyszłą niedzielę, 30 maja, będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej Świątyni będzie to również tzw. niedziela powołaniowa, podczas której o. Piotr Gądek, odpowiedzialny w naszej Prowincji za sprawy powołaniowe, wygłosi okolicznościowe kazanie oraz chętnie porozmawia z zainteresowanymi osobami.
  4. W ubiegłą niedzielę po Mszach świętych przedstawiciele naszej Parafii kwestowali dalsze potrzeby kościoła i domu klasztornego. Zebrano 4300 zł. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Wieczności: śp. Józef Szwabowski. Wieczne odpoczywanie…
  7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty napełni Was swymi siedmiorakimi darami i rozpali w Waszych sercach żar Bożej miłości.