Wniebowstąpienie Pana Jezusa - Fatima - Portugalia

1. Dziś o godz. 14.30 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klasy III „B” Szkoły Podstawowej nr 119.
    O 19.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
    • w poniedziałek: wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika.
    • we wtorek: wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika. O godz. 18.30 szósty dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy z kazaniem nowennowym.
    • w czwartek: Święto św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.
    • w piątek: wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika, współpatrona prowincji.
  3. 18 maja (we wtorek) oraz 20 maja (w czwartek) o godz. 16.00 odbędą się próby dla dzieci, które 22 maja przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
    • Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klasy III „C” Szkoły Podstawowej nr 119 odbędzie się w sobotę, 22 maja, o godz. 11.00.
  4. Dziś po Mszach świętych przedstawiciele naszej Parafii kwestują dalsze potrzeby kościoła i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Józef Putaj oraz śp. Józef Staśko. Wieczne odpoczywanie…
  7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego na rozpoczynający się tydzień.

Kolęda 2020/2021

Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021.

Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.