Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny - Kalwaria - Bobrov - Słowacja

1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
    • W poniedziałek: Wspomnienie św. Ambrożego bp Doktora Kościoła.
    • We wtorek: 8 grudnia, będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – główny odpust parafialny. Msze święte w tym dniu o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00. O godz. 18.30 suma odpustowa którą poprowadzi o. Krzysztof Bobak – Definitor i Rektor naszego Liceum w Wieliczce. O godz. 12.00 nabożeństwo maryjne zwane Godziną Łaski. W tym dniu istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
    • W środę: 9 grudnia, czcić swego patrona będzie Ojciec Wikary – Wiesław Tokarz. Solenizantowi pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia imieninowe: wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego, obfitego Bożego błogosławieństwa na każdy dzień oraz opieki Matki Najświętszej i Świętego Patrona.
    • W czwartek: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej.
  3. Bardzo serdecznie zapraszamy na Msze święte roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny. Są one sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 6.20. Tematem tegorocznych rorat jest Eucharystia – „Cud nad cudami”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych porannych Mszach świętych, a szczególnie dzieci i młodzież. Prosimy również o przychodzenie z lampionami. W związku z roratami przez cały okres adwentu nie będzie Mszy świętej w dni powszednie o godz. 7.00.
  4. Informujemy, że w grudniu nadal będziemy sprawować wprowadzone dodatkowe Msze święte niedzielne o godz. 15.00 i 16.30.
  5. Od dziś, przez cały okres Adwentu, w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. Można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej Świątyni. Sprzedaż świec i opłatków, ze względów bezpieczeństwa, prowadzona jest przy wejściu do klasztoru od strony kancelarii; można je też nabyć w zakrystii u br. Daniela oraz podczas godzin kancelaryjnych.
  6. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej Parafii braci kleryków z naszego Wyższego Seminarium Duchownego, którzy rozprowadzają w kruchcie Kościoła nowy numer swojego kleryckiego czasopisma F B I. Tematem tego kolejnego numeru jest „Kim jest papież”. Bardzo serdecznie zachęcamy do nabycia i przeczytania ich gazetki.
  8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Edward Szumny oraz śp. Józefa Machaj. Wieczne odpoczywanie…
  9. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitego błogosławieństwa Bożego na drugi tydzień adwentu. Niech Niepokalana Dziewica Maryja napełnia Was stale pokojem i miłością, a Wasze serca niech z radością przygotowują się do przyjścia Zbawiciela.

Kolęda 2020/2021

Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021.

Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.