Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny - Kalwaria - Bobrov - Słowacja

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: Wspomnienie św. Ambrożego bp Doktora Kościoła.
  • We wtorek: 8 grudnia, będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – główny odpust parafialny. Msze święte w tym dniu o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00. O godz. 18.30 suma odpustowa którą poprowadzi o. Krzysztof Bobak – Definitor i Rektor naszego Liceum w Wieliczce. O godz. 12.00 nabożeństwo maryjne zwane Godziną Łaski. W tym dniu istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  • W środę: 9 grudnia, czcić swego patrona będzie Ojciec Wikary – Wiesław Tokarz. Solenizantowi pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia imieninowe: wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego, obfitego Bożego błogosławieństwa na każdy dzień oraz opieki Matki Najświętszej i Świętego Patrona.
  • W czwartek: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej.
 3. Bardzo serdecznie zapraszamy na Msze święte roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny. Są one sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 6.20. Tematem tegorocznych rorat jest Eucharystia – „Cud nad cudami”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych porannych Mszach świętych, a szczególnie dzieci i młodzież. Prosimy również o przychodzenie z lampionami. W związku z roratami przez cały okres adwentu nie będzie Mszy świętej w dni powszednie o godz. 7.00.
 4. Informujemy, że w grudniu nadal będziemy sprawować wprowadzone dodatkowe Msze święte niedzielne o godz. 15.00 i 16.30.
 5. Od dziś, przez cały okres Adwentu, w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. Można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej Świątyni. Sprzedaż świec i opłatków, ze względów bezpieczeństwa, prowadzona jest przy wejściu do klasztoru od strony kancelarii; można je też nabyć w zakrystii u br. Daniela oraz podczas godzin kancelaryjnych.
 6. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej Parafii braci kleryków z naszego Wyższego Seminarium Duchownego, którzy rozprowadzają w kruchcie Kościoła nowy numer swojego kleryckiego czasopisma F B I. Tematem tego kolejnego numeru jest „Kim jest papież”. Bardzo serdecznie zachęcamy do nabycia i przeczytania ich gazetki.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Edward Szumny oraz śp. Józefa Machaj. Wieczne odpoczywanie…
 9. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitego błogosławieństwa Bożego na drugi tydzień adwentu. Niech Niepokalana Dziewica Maryja napełnia Was stale pokojem i miłością, a Wasze serca niech z radością przygotowują się do przyjścia Zbawiciela.

RODO

Kancelaria Parafialna

Kancelaria Parafialna jest już czynna wedle stałego porządku:
w poniedziałek, środę i piątek
w godz. 9.00-10.00 i 17.00-18.00

Kolęda 2020/2021

Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021.

Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

Max ilość osób w świątyni


🔔
Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski w dekrecie z dnia 16 października 2020 roku udzielił dla wszystkich wiernych dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.


😷
Bardzo prosimy o dezynfekcję dłoni przy wejściu do kościoła oraz o zakrywanie nosa i ust

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 1740 gości oraz 0 użytkowników.