Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny pod Liliowym Drzewem - Anna Malik - za pozwoleniem Autorki

1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
    • W poniedziałek: Wspomnienie św. Jana od Krzyża kapłana i doktora Kościoła.
  3. Bardzo serdecznie zapraszamy na Msze święte roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny. Są one sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 6.20. Tematem tegorocznych rorat jest Eucharystia – „Cud nad cudami”. W związku z roratami przez cały okres adwentu nie będzie Mszy świętej w dni powszednie o godz. 7.00.
  4. Informujemy, że w grudniu nadal będziemy sprawować wprowadzone dodatkowe Msze święte niedzielne o godz. 15.00 i 16.30.
  5. Przez cały okres Adwentu, w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. Można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej Świątyni. Sprzedaż świec i opłatków, ze względów bezpieczeństwa, prowadzona jest przy wejściu do klasztoru od strony kancelarii; można je też nabyć w zakrystii u br. Daniela oraz podczas godzin kancelaryjnych.
  6. W tym tygodniu zakończą się prace remontowe oświetlenia w Naszym Kościele. Bardzo prosimy, przede wszystkim młodych o pomoc nam w posprzątaniu Kościoła i kaplicy dolnej po remoncie w sobotę 19.12. od godziny 9.00. Już dzisiaj z góry dziękujemy Wam za pomoc.
  8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Józefa Ziobro, śp. Zofia Cebula oraz śp. Wiktoria Wójcik. Wieczne odpoczywanie…
  9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć obfitego błogosławieństwa Bożego na trzeci tydzień adwentu. Niech w tę niedzielę radości przychodzący Chrystus obdarzy Was swym zbawczym pokojem, byście mogli z sercami pełnymi miłości nieść światu Dobrą Nowinę o narodzinach Mesjasza.

Kolęda 2020/2021

Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021.

Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.