Matka Boska Niepokalana - Parafia Św. Kazimierza - Kraków

1. Rozpoczynamy dziś w naszej Parafii nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Kazania nowennowe będą głoszone w dni powszednie na Mszy świętej o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 18.00. Nowennę poprowadzi o. Piotr Gądek.
    Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na wypominki i drogę krzyżową za zmarłych.
    • W poniedziałek: Święto św. Andrzeja, Apostoła.
    • W czwartek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, oraz pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o godz. 18.30 w intencji Akcji Katolickiej.
    • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich; o 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
    • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca. Przypominamy, iż planowane na ten dzień odwiedziny chorych z posługą sakramentalną pozostają wstrzymane.
  3. Od poniedziałku, 30 listopada, rozpoczynamy Msze święte roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny. Będą one sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 6.20. Tematem tegorocznych rorat jest Eucharystia – „Cud nad cudami”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych porannych Mszach świętych, a szczególnie dzieci i młodzież. Prosimy również o przychodzenie z lampionami. W związku z roratami przez cały okres adwentu nie będzie Mszy świętej w dni powszednie o godz. 7.00.
  4. Informujemy, że w grudniu nadal będziemy sprawować wprowadzone dodatkowe Msze święte niedzielne o godz. 15.00 i 16.30.
  5. Od dziś, przez cały okres Adwentu, w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. Można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej Świątyni. Sprzedaż świec i opłatków, ze względów bezpieczeństwa, prowadzona jest przy wejściu do klasztoru od strony kancelarii; można je też nabyć w zakrystii u br. Daniela oraz podczas godzin kancelaryjnych.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Henryk Zagajewski, śp. Zofia Mazgaj oraz śp. Halina Ludwig. Wieczne odpoczywanie…
  8. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitego błogosławieństwa Bożego na pierwszy tydzień adwentu. Niech Niepokalana Dziewica Maryja napełnia Was stale pokojem i miłością, a Wasze serca niech z radością przygotowują się do przyjścia Zbawiciela.

Kolęda 2020/2021

Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021.

Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.