Św. Kinga - Wieliczka - Kopalnia

1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • We wtorek: wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora kościoła.
    • W środę: Święto św. Marii Magdaleny.
    • W czwartek: Święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy.
    • W piątek: wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
    • W sobotę: Święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Wedle zwyczaju po Mszy świętej o godz. 18.30 na placu kościelnym i wzdłuż ulicy Chełmońskiego odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.
  3. W sobotę, 25 lipca, w godzinach 6.00 – 9.00 na placu kościelnym przed naszą Świątynią odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jest ona realizowana w ramach akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań patronem polskich misjonarzy” i zostaje przeprowadzana na terenie całej Diecezji. Przychody z  akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w  najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. Dokładne informacje o zbiórce znajdują się na plakacie w gablocie na placu kościelnym oraz na ulotkach w kruchcie kościoła.
  4. Dziś po Mszach świętych przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować na potrzeby bieżące kościoła i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
  6. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Helena Sosin, śp. Stefania Jarzyna, śp. Eulalia Krzykawska, śp. Eugeniusz Bębenek, śp. Marian Korona oraz śp. Janina Lizoń.  Wieczne odpoczywanie…
  7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Matka Niepokalana ma Was stale w swojej opiece i  nieustannie oręduje w  Waszych intencjach u Swego Syna.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.