Św. Kinga - Wieliczka - Kopalnia

1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • We wtorek: wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora kościoła.
    • W środę: Święto św. Marii Magdaleny.
    • W czwartek: Święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy.
    • W piątek: wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
    • W sobotę: Święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Wedle zwyczaju po Mszy świętej o godz. 18.30 na placu kościelnym i wzdłuż ulicy Chełmońskiego odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.
  3. W sobotę, 25 lipca, w godzinach 6.00 – 9.00 na placu kościelnym przed naszą Świątynią odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jest ona realizowana w ramach akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań patronem polskich misjonarzy” i zostaje przeprowadzana na terenie całej Diecezji. Przychody z  akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w  najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. Dokładne informacje o zbiórce znajdują się na plakacie w gablocie na placu kościelnym oraz na ulotkach w kruchcie kościoła.
  4. Dziś po Mszach świętych przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować na potrzeby bieżące kościoła i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
  6. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Helena Sosin, śp. Stefania Jarzyna, śp. Eulalia Krzykawska, śp. Eugeniusz Bębenek, śp. Marian Korona oraz śp. Janina Lizoń.  Wieczne odpoczywanie…
  7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Matka Niepokalana ma Was stale w swojej opiece i  nieustannie oręduje w  Waszych intencjach u Swego Syna.

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.