Matka Boska Fatimska - Fatima - Procesja Różańcowa

1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W tym dniu o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie.
    • W środę: Święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
    • W czwartek: wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel (Szkaplerznej).
    • W sobotę: wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
  3. Przypominamy, że w  lipcu i sierpniu nie ma Mszy świętych w dni powszednie o godz. 7.30, a  w  niedzielę o godz. 13.15. Kancelaria jest czynna jedynie popołudniami: w  poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00 – 18.00.
  4. W sobotę, 25 lipca, w godzinach 6.00 – 9.00 na placu kościelnym przed naszą Świątynią odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jest ona realizowana w ramach akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań patronem polskich misjonarzy” i zostaje przeprowadzana na terenie całej Diecezji. Przychody z  akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w  najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. Dokładne informacje o zbiórce znajdują się na plakacie w gablocie na placu kościelnym oraz na ulotkach w kruchcie kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować po Mszach świętych na potrzeby bieżące kościoła i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary już dziś składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  7. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Anna Dańczak, śp. Janina Budzik, śp. Barbara Ptak oraz śp. Janusz Rogowski.
    Wieczne odpoczywanie…
  8. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitych łask Bożych i darów Ducha Świętego na rozpoczynający się tydzień. Niech Matka Niepokalana ma Was stale w swojej opiece i nieustannie oręduje w  Waszych intencjach u Swego Syna.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 102 osoby, a 50 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.