Matka Boska Częstochowska

1. Zgodnie z rozporządzeniem Księdza Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego, dziś do puszek przy figurze św. Antoniego z Padwy oraz misyjnej można wrzucać dobrowolne ofiary na rzecz poszkodowanych w wyniku ostatnich podtopień i zalań. Za wszelkie datki składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  2. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
    • W środę: wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
    • W czwartek: wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy.
    • W piątek: wspomnienie św. Weroniki z Giuliani, dziewicy.
    • W sobotę: święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy świętych w dni powszednie o godz. 7.30, a  w  niedzielę o godz. 13.15. Kancelaria jest czynna jedynie popołudniami: w  poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00 – 18.00.
  6. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitych łask Bożych i darów Ducha Świętego na rozpoczynający się tydzień. Niech Matka Niepokalana ma Was stale w swojej opiece i nieustannie oręduje w Waszych intencjach u Swego Syna.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 102 osoby, a 50 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.