Kapliczka z Krzyżem - Paczółtowice k. Krzeszowic

1. Dziś o godz. 13.15 Msza święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
    O godz. 19.00 nabożeństwo czerwcowe.
    • W poniedziałek: Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
    • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca.
    • W piątek: Święto św. Tomasza, Apostoła oraz pierwszy piątek miesiąca. O godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, o 18.30 Msza święta w intencji misji świętych.
    • W sobotę: Święto rocznicy poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie, a także pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca.
  3. Przypominamy, że w  lipcu i sierpniu nie ma Mszy świętych w dni powszednie o godz. 7.30, a  w  niedzielę o godz. 13.15. Kancelaria jest czynna jedynie popołudniami: w  poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00 – 18.00.
  4. Zgodnie z rozporządzeniem Księdza Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, Marka Jędraszewskiego, w przyszłą niedzielę – 5 lipca – w związku z ostatnimi ulewami i podtopieniami, w duchu solidarności z potrzebującymi zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień. Ofiary będzie można składać do puszek przy figurze św. Antoniego z Padwy oraz misyjnej. Za wszelkie dary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  6. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Józef Brożek oraz śp. Andrzej Bieniek. Wieczne odpoczywanie…
  7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitych łask Bożych i darów Ducha Świętego na rozpoczynający się tydzień. Niech Matka Niepokalana ma Was stale w swojej opiece i nieustannie oręduje w Waszych intencjach u Swego Syna.

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.