Matka Boska Anielska - Salwator - Kaplica Św. Małgorzaty

1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • W środę: wspomnienie św. Marty.
    • W piątek: wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
    • W sobotę: wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, oraz pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza święta w intencji Róż Żywego Różańca; po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli, Święto patronalne naszej Prowincji. W tym dniu za pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego z równoczesnym odmówieniem Modlitwy Pańskiej i Symbolu Wiary (Ojcze nasz i Wierzę) można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu). Będzie to 804. rocznica wyproszenia przez św. Franciszka z Asyżu Odpustu Porcjunkuli oraz zatwierdzenia i ogłoszenia go przez papieża Innocentego III.
  5. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Bronisława Błasiak, śp. Aleksander Paczyński, śp. Krystyna Dzierwa oraz śp. Piotr Hammer. Wieczne odpoczywanie…
  6. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Życzymy Wam prawdziwej wiary, wytrwałej nadziei i doskonałej miłości, abyście mogli być Świadkami Jezusa Chrystusa w  swojej codzienności.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.