Chrystus Frasobliwy - Kościół Św. Krzyża - Kraków

Drodzy Parafianie, przyjaciele, sympatycy naszej Świątyni i klasztoru,
w związku z nowymi rozporządzeniami Władz Państwowych i Konferencji Episkopatu Polski, jesteśmy zmuszeni podjąć następujące kroki:

1. Kościół pozostaje zamknięty do odwołania.
  2. Zamówione intencje Mszy świętych będą odprawiane przez kapłanów zgodnie z  harmonogramem, ale bez udziału wiernych.
  3. Będziemy starali się transmitować Msze święte na żywo codziennie o godz. 18.30 na naszym profilu na Facebooku, a także w niedziele o godz. 12.00. Transmitowana będzie również codziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w intencji wszystkich chorych, cierpiących, dotkniętych pandemią koronawirusa, w intencji służb medycznych i porządkowych oraz o ustanie epidemii w Polsce i na świecie.
  4. Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub dzwonek do furty klasztornej.
  5. Liturgie Triduum Paschalnego odbędą się przy zamkniętym kościele i również będą transmitowane online na Facebooku. Dokładne godziny transmisji podamy w terminie późniejszym. Nie będzie adoracji przy Grobie w Wielki Piątek, święcenia pokarmów w Wielką Sobotę ani procesji rezurekcyjnej w Niedzielę Zmartwychwstania.
  6. Spowiedź święta jest możliwa jedynie indywidualnie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub przez dzwonek na furcie klasztornej. Jesteśmy do dyspozycji przez cały dzień. Istnieje też możliwość przyjęcia Komunii świętej na tych samych zasadach.
  7. Bardzo prosimy, o ile to możliwe, o braterską i siostrzaną pomoc osobom starszym, chorym, cierpiącym, samotnym i potrzebującym, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz wytycznych służb medycznych i porządkowych.
  8. Prosimy wszystkich o osobistą modlitwę o zaprzestanie pandemii.

Ojciec Proboszcz Klaudiusz Bartos
wraz z całą Wspólnotą Klasztorną

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 102 osoby, a 50 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.