Drodzy Parafianie, przyjaciele, sympatycy naszej Świątyni i klasztoru,
w związku z nowymi rozporządzeniami Władz Państwowych i Konferencji Episkopatu Polski, jesteśmy zmuszeni podjąć następujące kroki:

1. Kościół pozostaje zamknięty do odwołania.
  2. Zamówione intencje Mszy świętych będą odprawiane przez kapłanów zgodnie z  harmonogramem, ale bez udziału wiernych.
  3. Będziemy starali się transmitować Msze święte na żywo codziennie o godz. 18.30 na naszym profilu na Facebooku, a także w niedziele o godz. 12.00. Transmitowana będzie również codziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w intencji wszystkich chorych, cierpiących, dotkniętych pandemią koronawirusa, w intencji służb medycznych i porządkowych oraz o ustanie epidemii w Polsce i na świecie.
  4. Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub dzwonek do furty klasztornej.
  5. Liturgie Triduum Paschalnego odbędą się przy zamkniętym kościele i również będą transmitowane online na Facebooku. Dokładne godziny transmisji podamy w terminie późniejszym. Nie będzie adoracji przy Grobie w Wielki Piątek, święcenia pokarmów w Wielką Sobotę ani procesji rezurekcyjnej w Niedzielę Zmartwychwstania.
  6. W sprawie rozporządzeń dotyczących spowiedzi świętej, czekamy na postanowienia Episkopatu Polski. Na dzień dzisiejszy spowiedzi zostają odwołane.
  7. Bardzo prosimy, o ile to możliwe, o braterską i siostrzaną pomoc osobom starszym, chorym, cierpiącym, samotnym i potrzebującym, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz wytycznych służb medycznych i porządkowych.
  8. Prosimy wszystkich o osobistą modlitwę o zaprzestanie pandemii.

Ojciec Proboszcz Klaudiusz Bartos
wraz z całą Wspólnotą Klasztorną