Jezus upadający pod Krzyżem - A boleści nasze Dźwigał - Prawdziwie choroby nasze On Nosił - Kościół Franciszkanów - Kraków

1. Przypominamy, że ze względu na obowiązujący w Polsce stan epidemiczny, odwołane zostały niedzielne nabożeństwa drogi krzyżowej i gorzkich żali.
    Nasz kościół otwarty jest od poniedziałku do soboty od godz. 15.00. O tej godzinie odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji wszystkich zakażonych koronawirusem i ich rodzin, w intencji służb medycznych i porządkowych, oraz o ustanie epidemii. Koronka jest transmitowana na żywo na naszej parafialnej stronie na Facebooku – zachęcamy do łączenia się z nami w modlitwie w swoich domach i  rodzinach. Od 15.00 do 19.00 kapłani dyżurują w konfesjonałach.
  2. W  środę, 25 marca, będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W  tym dniu w  naszej Parafii na Mszy świętej o godz. 18.30 odbędzie się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, której celem jest otoczenie modlitewną opieką nienarodzonych dzieci. Osoby, które chcą podjąć się tego pięknego dzieła, proszone są o podejście do zakrystii po zabranie formularzy do wypełnienia. Duchową Adopcję można podjąć również indywidualnie, prosimy jednak o dostarczenie wypełnionych kart Duchowej Adopcji do zakrystii lub kancelarii.
  3. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki przy figurze św. Antoniego z  Padwy. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Janina Karasińska oraz śp. Stanisław Barwiński. Wieczne odpoczywanie…
  6. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty umocni Was swymi siedmiorakimi darami, a Maryja Niepokalana stale otacza płaszczem matczynej opieki.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 102 osoby, a 50 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.