Najświetsza Maria Panna z Lourdes - Kraków ul. Misjonarska 37

1. Dziś o godz. 18.30 Parafialna Grupa Młodzieży „Tau” zaprasza na spotkanie do salki katechetycznej. O godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
    • We wtorek: wspomnienie NMP z Lourdes oraz XXVIII Światowy Dzień Chorego. O  godz. 10.00 Msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia dla chorych z  naszej Parafii. Osoby, które w tym dniu uczestniczyć będą w Mszy świętej, przyjmą Komunię i sakrament namaszczenia chorych mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    • W piątek: Święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
    • W sobotę: w tym dniu swego patrona będzie czcił Ojciec Proboszcz Klaudiusz Bartos. Ojcu Solenizantowi pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: życzymy darów Ducha Świętego na każdy dzień, obfitości Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Niepokalanej oraz pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym.
  3. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
    • we wtorek o godz. 17.00 dla klas VI;
    • w środę o godz. 17.00 dla klas VII.
  4. Rodziny z Kręgu Domowego Kościoła, działającego przy naszej Parafii, serdecznie zapraszają na drugie spotkanie z serii „Dobry seans filmowy”, które będzie miało miejsce w niedzielę, 16 lutego, o godz. 15.30. Wyświetlony zostanie film pt. „Bóg nie umarł”.
    Film jest zainspirowany autentycznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w  środowisku akademickim w Stanach Zjednoczonych i opowiada o obronie wiary w  oparciu o konkretne, rzeczowe argumenty. Na seans do salki przykościelnej zapraszamy wszystkich Parafian – także rodziny z małymi dziećmi, dla których zapewniona będzie opieka.
  5. W przyszłą niedzielę przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować po Mszach świętych na dalsze potrzeby remontowe Świątyni. Za wszelkie ofiary już dziś składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  6. W minionym tygodniu zakończyliśmy w naszej Parafii czas wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą. Był to czas owocnych spotkań, wspólnej modlitwy, szczerych rozmów, wymiany spostrzeżeń oraz Państwa wielkiej życzliwości i ofiarności. Pragniemy raz jeszcze z całego serca podziękować za ciepłe przyjęcie do Państwa rodzin i domów.
  7. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy w niedzielę 2 lutego po ostatniej Mszy świętej zaangażowali się w pomoc przy sprzątaniu kościoła, wyniesieniu choinek i rozbiórce bożonarodzeniowej szopki. Dziękujemy za poświęcony czas, Waszą pracę i troskę o naszą Świątynię.
  9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty uwrażliwia Wasze serca, byście potrafili dostrzegać Bożą obecność w  codzienności, a Niepokalana Matka niech stale oręduje za Wami u Swego Syna.

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Odwiedza nas 2055 gości oraz 0 użytkowników.