Najświetsza Maria Panna z Lourdes - Kraków ul. Misjonarska 37

1. Dziś o godz. 18.30 Parafialna Grupa Młodzieży „Tau” zaprasza na spotkanie do salki katechetycznej. O godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
    • We wtorek: wspomnienie NMP z Lourdes oraz XXVIII Światowy Dzień Chorego. O  godz. 10.00 Msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia dla chorych z  naszej Parafii. Osoby, które w tym dniu uczestniczyć będą w Mszy świętej, przyjmą Komunię i sakrament namaszczenia chorych mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    • W piątek: Święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
    • W sobotę: w tym dniu swego patrona będzie czcił Ojciec Proboszcz Klaudiusz Bartos. Ojcu Solenizantowi pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: życzymy darów Ducha Świętego na każdy dzień, obfitości Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Niepokalanej oraz pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym.
  3. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
    • we wtorek o godz. 17.00 dla klas VI;
    • w środę o godz. 17.00 dla klas VII.
  4. Rodziny z Kręgu Domowego Kościoła, działającego przy naszej Parafii, serdecznie zapraszają na drugie spotkanie z serii „Dobry seans filmowy”, które będzie miało miejsce w niedzielę, 16 lutego, o godz. 15.30. Wyświetlony zostanie film pt. „Bóg nie umarł”.
    Film jest zainspirowany autentycznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w  środowisku akademickim w Stanach Zjednoczonych i opowiada o obronie wiary w  oparciu o konkretne, rzeczowe argumenty. Na seans do salki przykościelnej zapraszamy wszystkich Parafian – także rodziny z małymi dziećmi, dla których zapewniona będzie opieka.
  5. W przyszłą niedzielę przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować po Mszach świętych na dalsze potrzeby remontowe Świątyni. Za wszelkie ofiary już dziś składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  6. W minionym tygodniu zakończyliśmy w naszej Parafii czas wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą. Był to czas owocnych spotkań, wspólnej modlitwy, szczerych rozmów, wymiany spostrzeżeń oraz Państwa wielkiej życzliwości i ofiarności. Pragniemy raz jeszcze z całego serca podziękować za ciepłe przyjęcie do Państwa rodzin i domów.
  7. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy w niedzielę 2 lutego po ostatniej Mszy świętej zaangażowali się w pomoc przy sprzątaniu kościoła, wyniesieniu choinek i rozbiórce bożonarodzeniowej szopki. Dziękujemy za poświęcony czas, Waszą pracę i troskę o naszą Świątynię.
  9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty uwrażliwia Wasze serca, byście potrafili dostrzegać Bożą obecność w  codzienności, a Niepokalana Matka niech stale oręduje za Wami u Swego Syna.

Spowiedź Święta

Spowiedź święta jest możliwa jedynie indywidualnie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub przez dzwonek na furcie klasztornej. Jesteśmy do dyspozycji przez cały dzień. Istnieje też możliwość przyjęcia Komunii świętej na tych samych zasadach.