1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
    • We wtorek: wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
    • W czwartek: wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.
    • W piątek: wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
    • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
    • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji jest zakończeniem okresu bożonarodzeniowego. Poświęcenie gromnic będzie się odbywało podczas każdej Mszy świętej.
  3. W środę, 29 stycznia, po Mszy świętej o godz. 18.30 schola parafialna zaprasza na wspólne kolędowanie przy bożonarodzeniowej szopce. Dzieci ze scholi będą również śpiewały kolędy podczas Mszy. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.
  4. W czwartek, 30 stycznia, po Mszy świętej o godz. 18.30 odbędzie się w salce katechetycznej drugie spotkanie biblijne, które poprowadzi o. dr Edmund Urbański. Tym razem będzie ono dotyczyło wprowadzenia do Ewangelii. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do przybycia i wysłuchania wykładu o. Edmunda.
  5. Ojciec Ariel Krzywda, Gwardian klasztoru w Wieliczce, pragnie wyrazić serdeczne podziękowania za zeszłotygodniową zbiórkę na rzecz kupna sukni do obrazu Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki. Zebrano kwotę 9552 zł. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać.
  6. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
    • Poniedziałek, 27.01: ul. Makowskiego 18, ul. Wielkotyrnowska 20.
    • Wtorek, 28.01: ul. Nałkowskiego domki, ul. Wielkotyrnowska 39, ul. Niska domki.
    • Środa, 29.01: ul. Makowskiego 8.
    • Czwartek, 30.01: ul. Stachiewicza 40 A.
    • Piątek, 31.01: ul. Stanisławskiego domki, ul. Palacha 15.
    • Sobota, 01.02: ul. Stachiewicza 40, ul. Stachiewicza domki.
    • Niedziela, 02.02: ul. Chełmońskiego 4 oraz kolęda dodatkowa.
    • Kolędę rozpoczynamy w dni robocze od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o godz. 15.00.
  8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Wieczności śp. Helena Franczak. Wieczne odpoczywanie…
  9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Dobry Bóg stale Wam błogosławi, a Niepokalana Matka nieustannie wyprasza potrzebne łaski.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 102 osoby, a 50 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.