1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek: wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
  • W czwartek: wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.
  • W piątek: wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
  • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji jest zakończeniem okresu bożonarodzeniowego. Poświęcenie gromnic będzie się odbywało podczas każdej Mszy świętej.
 3. W środę, 29 stycznia, po Mszy świętej o godz. 18.30 schola parafialna zaprasza na wspólne kolędowanie przy bożonarodzeniowej szopce. Dzieci ze scholi będą również śpiewały kolędy podczas Mszy. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.
 4. W czwartek, 30 stycznia, po Mszy świętej o godz. 18.30 odbędzie się w salce katechetycznej drugie spotkanie biblijne, które poprowadzi o. dr Edmund Urbański. Tym razem będzie ono dotyczyło wprowadzenia do Ewangelii. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do przybycia i wysłuchania wykładu o. Edmunda.
 5. Ojciec Ariel Krzywda, Gwardian klasztoru w Wieliczce, pragnie wyrazić serdeczne podziękowania za zeszłotygodniową zbiórkę na rzecz kupna sukni do obrazu Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki. Zebrano kwotę 9552 zł. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać.
 6. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
  • Poniedziałek, 27.01: ul. Makowskiego 18, ul. Wielkotyrnowska 20.
  • Wtorek, 28.01: ul. Nałkowskiego domki, ul. Wielkotyrnowska 39, ul. Niska domki.
  • Środa, 29.01: ul. Makowskiego 8.
  • Czwartek, 30.01: ul. Stachiewicza 40 A.
  • Piątek, 31.01: ul. Stanisławskiego domki, ul. Palacha 15.
  • Sobota, 01.02: ul. Stachiewicza 40, ul. Stachiewicza domki.
  • Niedziela, 02.02: ul. Chełmońskiego 4 oraz kolęda dodatkowa.
  • Kolędę rozpoczynamy w dni robocze od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o godz. 15.00.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Wieczności śp. Helena Franczak. Wieczne odpoczywanie…
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Dobry Bóg stale Wam błogosławi, a Niepokalana Matka nieustannie wyprasza potrzebne łaski.

RODO

Spowiedź Święta

Spowiedź święta jest możliwa jedynie indywidualnie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub przez dzwonek na furcie klasztornej. Jesteśmy do dyspozycji przez cały dzień. Istnieje też możliwość przyjęcia Komunii świętej na tych samych zasadach.

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 161 gości oraz 0 użytkowników.