1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek: wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
  • W czwartek: wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.
  • W piątek: wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
  • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji jest zakończeniem okresu bożonarodzeniowego. Poświęcenie gromnic będzie się odbywało podczas każdej Mszy świętej.
 3. W środę, 29 stycznia, po Mszy świętej o godz. 18.30 schola parafialna zaprasza na wspólne kolędowanie przy bożonarodzeniowej szopce. Dzieci ze scholi będą również śpiewały kolędy podczas Mszy. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.
 4. W czwartek, 30 stycznia, po Mszy świętej o godz. 18.30 odbędzie się w salce katechetycznej drugie spotkanie biblijne, które poprowadzi o. dr Edmund Urbański. Tym razem będzie ono dotyczyło wprowadzenia do Ewangelii. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do przybycia i wysłuchania wykładu o. Edmunda.
 5. Ojciec Ariel Krzywda, Gwardian klasztoru w Wieliczce, pragnie wyrazić serdeczne podziękowania za zeszłotygodniową zbiórkę na rzecz kupna sukni do obrazu Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki. Zebrano kwotę 9552 zł. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać.
 6. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
  • Poniedziałek, 27.01: ul. Makowskiego 18, ul. Wielkotyrnowska 20.
  • Wtorek, 28.01: ul. Nałkowskiego domki, ul. Wielkotyrnowska 39, ul. Niska domki.
  • Środa, 29.01: ul. Makowskiego 8.
  • Czwartek, 30.01: ul. Stachiewicza 40 A.
  • Piątek, 31.01: ul. Stanisławskiego domki, ul. Palacha 15.
  • Sobota, 01.02: ul. Stachiewicza 40, ul. Stachiewicza domki.
  • Niedziela, 02.02: ul. Chełmońskiego 4 oraz kolęda dodatkowa.
  • Kolędę rozpoczynamy w dni robocze od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o godz. 15.00.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Wieczności śp. Helena Franczak. Wieczne odpoczywanie…
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Dobry Bóg stale Wam błogosławi, a Niepokalana Matka nieustannie wyprasza potrzebne łaski.

RODO

Kancelaria Parafialna

Kancelaria Parafialna jest już czynna wedle stałego porządku:
w poniedziałek, środę i piątek
w godz. 9.00-10.00 i 17.00-18.00

Max ilość osób w świątyni


🔔
Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski w dekrecie z dnia 16 października 2020 roku udzielił dla wszystkich wiernych dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 102 osoby, a 50 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.


😷
Bardzo prosimy o dezynfekcję dłoni przy wejściu do kościoła oraz o zakrywanie nosa i ust

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 217 gości oraz 0 użytkowników.