Chrzest Pański - Kościół w Trybszu św. Andrzej i Świerada

1. Gościmy dziś w naszej Wspólnocie Parafialnej o. Ariela Krzywdę, gwardiana z klasztoru w Wieliczce. Na każdej Mszy świętej głosi on okolicznościowe kazanie w związku z obchodami 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki. Po Mszach o. Ariel będzie zbierał dobrowolne ofiary na wykonanie sukni do obrazu Matki Bożej w klasztorze w Wieliczce. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
    • Również dziś w dolnej kaplicy odbywa się wystawa prac malarskich, fotografii oraz poezji pani Marii Bawoł, naszej parafianki. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.
    • O godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
    • W czwartek: święto świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.
    • W piątek: wspomnienie św. Antoniego, opata.
  3. Rodziny z Kręgu Domowego Kościoła zapraszają na pierwszy film z cyklu „Dobry Seans Filmowy”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 19 stycznia, o godz. 15.30 w salce parafialnej. Kolejne projekcje będą odbywały się w każdą trzecią niedzielę poszczególnych miesięcy. W czasie wyświetlania filmu zapewniona będzie opieka nad dziećmi. Serdecznie zapraszamy wszystkich do przybycia.
  4. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
    • Poniedziałek, 13.01: ul. Różyckiego 7, ul. Weissa 16.
    • Wtorek, 14.01: ul. Różyckiego 5, ul. Weissa 18.
    • Środa, 15.01: ul. Różyckiego 4, ul. Weissa 20.
    • Czwartek, 16.01: ul. Różyckiego 6, ul. Mehoffera, ul. Gdyńska, ul. Elsnera – domki.
    • Piątek, 17.01: ul. Elsnera 24.
    • Sobota, 18.01: ul. Jaremy – numery: 1, 3, 5, 7, 9.
    • Niedziela, 19.01: ul. Jaremy – numery: 11, 13, 15, ul. Murarska 19, ul. Murarska – domki
    • Kolędę rozpoczynamy w dni robocze od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o godz. 15.00.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Grażyna Ciesielczyk, śp. Anna Janczarska, śp. Anna Szwed – Małkiewicz, śp. Andrzej Mazaraki oraz śp. Beata Bryniarska. Wieczne odpoczywanie...
  7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Jezus Chrystus, Zbawiciel Świata, panuje w Waszych sercach i Waszym życiu, pomaga w przezwyciężaniu codziennych trudności, a Niepokalana Matki wyprasza u  Niego obfite błogosławieństwo.

Spowiedź Święta

Spowiedź święta jest możliwa jedynie indywidualnie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub przez dzwonek na furcie klasztornej. Jesteśmy do dyspozycji przez cały dzień. Istnieje też możliwość przyjęcia Komunii świętej na tych samych zasadach.