Chrzest Pański - Kościół w Trybszu św. Andrzej i Świerada

1. Gościmy dziś w naszej Wspólnocie Parafialnej o. Ariela Krzywdę, gwardiana z klasztoru w Wieliczce. Na każdej Mszy świętej głosi on okolicznościowe kazanie w związku z obchodami 25-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki. Po Mszach o. Ariel będzie zbierał dobrowolne ofiary na wykonanie sukni do obrazu Matki Bożej w klasztorze w Wieliczce. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
    • Również dziś w dolnej kaplicy odbywa się wystawa prac malarskich, fotografii oraz poezji pani Marii Bawoł, naszej parafianki. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.
    • O godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
    • W czwartek: święto świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.
    • W piątek: wspomnienie św. Antoniego, opata.
  3. Rodziny z Kręgu Domowego Kościoła zapraszają na pierwszy film z cyklu „Dobry Seans Filmowy”, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 19 stycznia, o godz. 15.30 w salce parafialnej. Kolejne projekcje będą odbywały się w każdą trzecią niedzielę poszczególnych miesięcy. W czasie wyświetlania filmu zapewniona będzie opieka nad dziećmi. Serdecznie zapraszamy wszystkich do przybycia.
  4. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
    • Poniedziałek, 13.01: ul. Różyckiego 7, ul. Weissa 16.
    • Wtorek, 14.01: ul. Różyckiego 5, ul. Weissa 18.
    • Środa, 15.01: ul. Różyckiego 4, ul. Weissa 20.
    • Czwartek, 16.01: ul. Różyckiego 6, ul. Mehoffera, ul. Gdyńska, ul. Elsnera – domki.
    • Piątek, 17.01: ul. Elsnera 24.
    • Sobota, 18.01: ul. Jaremy – numery: 1, 3, 5, 7, 9.
    • Niedziela, 19.01: ul. Jaremy – numery: 11, 13, 15, ul. Murarska 19, ul. Murarska – domki
    • Kolędę rozpoczynamy w dni robocze od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o godz. 15.00.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Grażyna Ciesielczyk, śp. Anna Janczarska, śp. Anna Szwed – Małkiewicz, śp. Andrzej Mazaraki oraz śp. Beata Bryniarska. Wieczne odpoczywanie...
  7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Jezus Chrystus, Zbawiciel Świata, panuje w Waszych sercach i Waszym życiu, pomaga w przezwyciężaniu codziennych trudności, a Niepokalana Matki wyprasza u  Niego obfite błogosławieństwo.

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.