Szopka

1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory kolędowe.
  2. Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Przed każdą Mszą w kruchcie kościoła młodzież naszej Parafii będzie rozprowadzać kredę i kadzidło; poświęcenie kredy i kadzidła podczas każdej Mszy świętej.
  3. Przypominamy, że od stycznia 2020 roku w każdy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie odbywało się od godz. 15.00 i rozpoczniemy je Koronką do Bożego Miłosierdzia. Adoracja potrwa do wieczornej Mszy świętej; przez cały czas adoracji będzie możliwość spowiedzi świętej.
  4. W przyszłą niedzielę, 12 stycznia, będziemy gościć w naszej Wspólnocie Parafialnej Ojca Ariela Krzywdę, gwardiana z klasztoru w Wieliczce. Wygłosi on do nas okolicznościowe kazanie w związku z 25-leciem koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki. Po Mszach świętych będzie zbierał dobrowolne ofiary na wykonanie sukni do obrazu Matki Bożej w klasztorze w Wieliczce. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
  5. Również w przyszłą niedzielę w dolnej kaplicy odbędzie się wystawa prac malarskich, fotografii oraz poezji pani Marii Bawoł, naszej parafianki. Bardzo serdecznie zapraszamy do obejrzenia wyżej wymienionych dzieł.
  6. Styczeń jest w naszej Parafii czasem wizyty duszpasterskiej zwanej Kolędą. Potraktujmy ją jako spotkanie połą­czone z modlitwą. Duszpasterze odwiedzający dom czy mieszkanie przy­chodzą do Rodziny przede wszystkim z Bożym błogosławieństwem. W cza­sie wizyty duszpasterskiej prosimy, aby na stole nakrytym białym obru­sem, były: krzyż, świece i woda święcona.
  7. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
    • Poniedziałek, 6.01: ul. Zygmuntowska – domki i bloki, ul. Pużaka 8.
    • Wtorek, 7.01: ul. Jaremy 25, ul. Pużaka – domki.
    • Środa, 8.01: ul. Czerwieńskiego – domki, ul. Jaremy 23.
    • Czwartek, 9.01: ul. Radzikowskiego 74, ul. Radzikowskiego – domki.
    • Piątek, 10.01: ul. Czerwieńskiego 10, ul. Radzikowskiego 72.
    • Sobota, 11.01: ul. Pużaka 2, ul. Jaremy 21.
    • Niedziela, 12.01: ul. Radzikowskiego 66, ul. Weissa 14.
    • Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o godz. 15.00. Jutro, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, kolędę także rozpoczniemy od godz. 15.00.
  9. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Zbigniew Dudkiewicz oraz śp. Janusz Grabski. Wieczne odpoczywanie...
  10. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Jezus Chrystus opromienia Was światłem zbawczej miłości, a Niepokalana Matka stale wyprasza potrzebne łaski.

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.