Szopka

 1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory kolędowe.
 2. Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Przed każdą Mszą w kruchcie kościoła młodzież naszej Parafii będzie rozprowadzać kredę i kadzidło; poświęcenie kredy i kadzidła podczas każdej Mszy świętej.
 3. Przypominamy, że od stycznia 2020 roku w każdy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie odbywało się od godz. 15.00 i rozpoczniemy je Koronką do Bożego Miłosierdzia. Adoracja potrwa do wieczornej Mszy świętej; przez cały czas adoracji będzie możliwość spowiedzi świętej.
 4. W przyszłą niedzielę, 12 stycznia, będziemy gościć w naszej Wspólnocie Parafialnej Ojca Ariela Krzywdę, gwardiana z klasztoru w Wieliczce. Wygłosi on do nas okolicznościowe kazanie w związku z 25-leciem koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki. Po Mszach świętych będzie zbierał dobrowolne ofiary na wykonanie sukni do obrazu Matki Bożej w klasztorze w Wieliczce. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 5. Również w przyszłą niedzielę w dolnej kaplicy odbędzie się wystawa prac malarskich, fotografii oraz poezji pani Marii Bawoł, naszej parafianki. Bardzo serdecznie zapraszamy do obejrzenia wyżej wymienionych dzieł.
 6. Styczeń jest w naszej Parafii czasem wizyty duszpasterskiej zwanej Kolędą. Potraktujmy ją jako spotkanie połą­czone z modlitwą. Duszpasterze odwiedzający dom czy mieszkanie przy­chodzą do Rodziny przede wszystkim z Bożym błogosławieństwem. W cza­sie wizyty duszpasterskiej prosimy, aby na stole nakrytym białym obru­sem, były: krzyż, świece i woda święcona.
 7. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
  • Poniedziałek, 6.01: ul. Zygmuntowska – domki i bloki, ul. Pużaka 8.
  • Wtorek, 7.01: ul. Jaremy 25, ul. Pużaka – domki.
  • Środa, 8.01: ul. Czerwieńskiego – domki, ul. Jaremy 23.
  • Czwartek, 9.01: ul. Radzikowskiego 74, ul. Radzikowskiego – domki.
  • Piątek, 10.01: ul. Czerwieńskiego 10, ul. Radzikowskiego 72.
  • Sobota, 11.01: ul. Pużaka 2, ul. Jaremy 21.
  • Niedziela, 12.01: ul. Radzikowskiego 66, ul. Weissa 14.
  • Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o godz. 15.00. Jutro, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, kolędę także rozpoczniemy od godz. 15.00.
 8. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 9. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Zbigniew Dudkiewicz oraz śp. Janusz Grabski. Wieczne odpoczywanie...
 10. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Jezus Chrystus opromienia Was światłem zbawczej miłości, a Niepokalana Matka stale wyprasza potrzebne łaski.

RODO

Spowiedź Święta

Spowiedź święta jest możliwa jedynie indywidualnie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub przez dzwonek na furcie klasztornej. Jesteśmy do dyspozycji przez cały dzień. Istnieje też możliwość przyjęcia Komunii świętej na tych samych zasadach.

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.