Szopka

1. Dziś o godz. 13.15 odbędzie się Msza święta w intencji małżeństw naszej Parafii.
    O godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
  2. W tym tygodniu:
    • We wtorek: ostatni dzień 2019 roku. O godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynno-błagalne, o 18.30 Msza święta dziękczynna z okolicznościowym kazaniem.
    • W środę: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
    • W czwartek: wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. W tym dniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca: o godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o godz. 18.30 w intencji Akcji Katolickiej.
    • W piątek: wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus oraz pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
    • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych. Ze względu na wizytę kolędową w tym dniu nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną.
  3. Przez cały 2019 rok w piątki w naszej Parafii odbywało się całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Było ono przygotowaniem serc do przeżycia minionych misji parafialnych i jubileuszów 40-lecia konsekracji Świątyni oraz 80-lecia istnienia Parafii. Adoracja spotkała się jednak z tak dużym entuzjazmem ze strony Wiernych, iż postanowiliśmy kontynuować to piękne wydarzenie, z drobnymi tylko zmianami.
    Od stycznia 2020 roku w każdy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie odbywało się od godz. 15.00 i rozpoczniemy je Koronką do Bożego Miłosierdzia. Adoracja potrwa do wieczornej Mszy świętej; przez cały czas adoracji będzie możliwość spowiedzi świętej.
  4. Od czwartku, 2 stycznia, rozpoczynamy w naszej Parafii wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. Potraktujmy ją jako spotkanie połą­czone z modlitwą. Duszpasterze odwiedzający dom czy mieszkanie przy­chodzą do Rodziny przede wszystkim z Bożym błogosławieństwem. W cza­sie wizyty duszpasterskiej prosimy, aby na stole nakrytym białym obru­sem, były: krzyż, świece i woda święcona.
    Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
    • Czwartek, 2.01: ul. Gnieźnieńska 26, ul. Jaremy 14.
    • Piątek, 3.01: ul. Gnieźnieńska 24, ul. Jaremy 14a.
    • Sobota, 4.01: ul. Gnieźnieńska 22, ul. Jaremy 14b.
    • Niedziela, 5.01: ul. Gnieźnieńska – domki, ul. Pużaka 6.
      Ze względu na trwającą kolędę kancelaria parafialna w styczniu będzie czynna jedynie w godzinach porannych (poniedziałek, środa i piątek w godz. 9.00-10.00).
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Irena Podsiadło oraz śp. Stefan Sołek. Wieczne odpoczywanie...
  7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień oraz na nadchodzący Nowy Rok. Niech tajemnica narodzenia Zbawiciela napełnia Wasze serca i serca Waszych rodzin doskonałą radością i miłością, którymi zapragniecie dzielić się z innymi.

Spowiedź Święta

Spowiedź święta jest możliwa jedynie indywidualnie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub przez dzwonek na furcie klasztornej. Jesteśmy do dyspozycji przez cały dzień. Istnieje też możliwość przyjęcia Komunii świętej na tych samych zasadach.