Zwiastowanie Najświętrzej Mari Panny - Wola Radziszowska - fot. Krystyna Skrzyniarz

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – główny odpust parafialny oraz 40. rocznicę konsekracji naszej Świątyni, a także wizytację kanoniczną Księdza Biskupa Janusza Mastalskiego. O godz. 7.30 przywitanie księdza biskupa, po Mszy spotkanie z grupami parafialnymi; po Mszy o 9.00 spotkanie z Akcją Katolicką; po Mszy o  10.30 spotkanie ze scholą i ministrantami. O godz. 12.00 uroczysta suma odpustowa z  odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i poświęceniem Krzyża Misyjnego.
    Przypominamy, że dziś nie będzie Mszy świętej o godz. 13.15.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do dolnej kaplicy, gdzie do obejrzenia jest wystawa przygotowana przez Akcję Katolicką w związku z parafialnymi jubileuszami 40. rocznicy konsekracji Świątyni oraz 80-lecia istnienia Parafii. Na planszach zostały przedstawione urywki z historii Parafii, uroczystości, remonty i inne wydarzenia. Wystawę można zobaczyć po każdej Mszy świętej, a dostępna będzie do końca grudnia. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia, powspominania i odnalezienia się na fotografiach.
    • W poniedziałek: Na Mszy świętej o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Janusz Mastalski udzieli młodzieży naszej Parafii sakramentu bierzmowania.
      Również w tym dniu swego patrona będzie czcił Ojciec Wikariusz Wiesław Tokarz. Ojcu Solenizantowi pragniemy życzyć obfitych darów Ducha Świętego na każdy kolejny dzień, Bożego błogosławieństwa, nieustannego orędownictwa Niepokalanej Matki oraz wszelkiej pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym.
    • W piątek: wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
    • W sobotę: wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  3. Przypominamy, że w okresie adwentu – ze względu na Msze święte roratnie, które są odprawiane o godz. 6.20 – nie ma Mszy świętych w dni powszednie o godz. 7.00.
  4. Przez cały okres Adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. Przy wyjściu z kościoła można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej świątyni.
  5. W przyszłą niedzielę, 15 grudnia, schola parafialna po każdej Mszy świętej będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny, z którego dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dzieci na ferie zimowe.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Wieczności: śp. Sławomir Franiek. Wieczne odpoczywanie...
  8. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na drugi tydzień adwentu. Niech nasza Matka i Orędowniczka, Niepokalana Maryja, napełnia Was stale pokojem i miłością, a Wasze serca niech z  radością przygotowują się do przyjścia Zbawiciela.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 102 osoby, a 50 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.