Lampa Oliwna - Bazylika Św. Piotra za murami

1. Dziś po każdej Mszy świętej schola parafialna będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny, z którego dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dzieci na ferie zimowe. O godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
    Serdecznie zapraszamy wszystkich do dolnej kaplicy, gdzie do obejrzenia jest wystawa przygotowana przez Akcję Katolicką w związku z parafialnymi jubileuszami 40. rocznicy konsekracji Świątyni oraz 80-lecia istnienia Parafii. Na planszach zostały przedstawione urywki z historii Parafii, uroczystości, remonty i inne wydarzenia. Wystawę można zobaczyć po każdej Mszy świętej, a dostępna będzie do końca grudnia. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia, powspominania i odnalezienia się na fotografiach.
  2. W czwartek, 19 grudnia, o godz. 18.30 odbędzie się Msza święta z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.
  3. W piątek, 20 grudnia, ze względów na przygotowanie kościoła na Boże Narodzenie, nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Spowiedź święta w tym dniu będzie od godz. 6.00 do 9.00 i od 16.00 do 19.00. W sobotę również spowiedź w godzinach: 6.00 – 9.00 i 16.00 – 19.00. W niedzielę rozpoczniemy spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą.
  4. W najbliższą sobotę, 21 grudnia, od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych ze świąteczną posługą sakramentalną.
  5. W przyszłą niedzielę, 22 grudnia, po Mszy świętej o godz. 12.00, zapraszamy uczestników konkursu jubileuszowego do dolnej kaplicy na ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród.
  6. Przez cały okres Adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. Przy wyjściu z kościoła można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej świątyni.
  8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Krystyna Zybron, śp. Małgorzata Dratnal oraz śp. Andrzej Tekliński. Wieczne odpoczywanie...
  9. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na trzeci tydzień adwentu. Niech nasza Matka i  Orędowniczka, Niepokalana Maryja, napełnia Was stale pokojem i miłością, a Wasze serca niech z  radością przygotowują się do przyjścia Zbawiciela.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 102 osoby, a 50 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.