1. Rozpoczynamy dziś w naszej Wspólnocie przeżywanie misji parafialnych w związku z nadchodzącymi jubileuszami 40-lecia konsekracji Świątyni oraz 80-lecia istnienia Parafii. Na każdej Mszy świętej głoszona będzie nauka misyjna; o godz. 12.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie misjonarzy oraz wręczenie stuły i kluczy. Misje święte potrwają do Uroczystości Odpustowych w przyszłą niedzielę, 8 grudnia. Dokładny plan misji oraz wszelkie informacje są dostępne na plakatach w gablotach i kruchcie kościoła oraz w  biuletynie „Nasza Wspólnota” i na stronie internetowej.
  Pragniemy serdecznie powitać w naszej Wspólnocie Parafialnej naszych Misjonarzy: o. Teodora Knapczyka, ks. Marcina Piotrowskiego oraz s. Wiktorię Kucharską. Życzymy im błogosławionego, świętego czasu tutaj, mocy Ducha Świętego i wszelkich Bożych łask oraz obfitych i trwałych owoców tych świętych misji dla nas wszystkich.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja; o godz. 18.30 w intencji Akcji Katolickiej.
  • W piątek: pierwszy piątek miesiąca i dzień całodziennej spowiedzi świętej. Ze względu na plan misji w tym dniu nie będzie pierwszopiątkowej spowiedzi dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30 ani Mszy świętej dla nich o godz. 17.00.
  • W sobotę: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną; o godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i  podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca.
 3. Od poniedziałku, 2 grudnia, rozpoczynamy Msze święte roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny. Będą one sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 6.20. Bohaterem tegorocznych rorat jest Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych porannych Mszach świętych, a szczególnie dzieci i młodzież. Prosimy również o przychodzenie z lampionami. W związku z roratami przez cały okres adwentu nie będzie Mszy świętej w dni powszednie o godz. 7.00.
 4. Od dziś, przez cały okres Adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. Przy wyjściu z kościoła można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej świątyni.
 5. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i główny odpust parafialny oraz wizytację kanoniczną księdza biskupa Janusza Mastalskiego. O godz. 7.30 przywitanie ks. Biskupa po Mszy spotkanie z grupami parafialnymi. Po Mszy o 9.00 spotkanie z Akcją Katolicką a po Mszy o 10.30 spotkanie ze scholą i ministrantami. O godz. 12.00 odbędzie się suma odpustowa z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i poświęceniem Krzyża Misyjnego. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godz. 13.15.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Wieczności: śp. Henryk Hyla. Wieczne odpoczywanie...
 8. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech ten szczególny czas, jakim są parafialne misje święte, pozostawi w Waszych sercach trwały ślad i umocni do bycia świadkami Chrystusa w codzienności, a Niepokalana Matka niech towarzyszy Wam w oczekiwaniu i przygotowaniu na przyjście Zbawiciela.

RODO

Kancelaria Parafialna

Kancelaria Parafialna jest już czynna wedle stałego porządku:
w poniedziałek, środę i piątek
w godz. 9.00-10.00 i 17.00-18.00

Max ilość osób w świątyni


🔔
Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski w dekrecie z dnia 16 października 2020 roku udzielił dla wszystkich wiernych dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 102 osoby, a 50 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.


😷
Bardzo prosimy o dezynfekcję dłoni przy wejściu do kościoła oraz o zakrywanie nosa i ust

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 177 gości oraz 0 użytkowników.