1. Rozpoczynamy dziś w naszej Wspólnocie przeżywanie misji parafialnych w związku z nadchodzącymi jubileuszami 40-lecia konsekracji Świątyni oraz 80-lecia istnienia Parafii. Na każdej Mszy świętej głoszona będzie nauka misyjna; o godz. 12.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie misjonarzy oraz wręczenie stuły i kluczy. Misje święte potrwają do Uroczystości Odpustowych w przyszłą niedzielę, 8 grudnia. Dokładny plan misji oraz wszelkie informacje są dostępne na plakatach w gablotach i kruchcie kościoła oraz w  biuletynie „Nasza Wspólnota” i na stronie internetowej.
  Pragniemy serdecznie powitać w naszej Wspólnocie Parafialnej naszych Misjonarzy: o. Teodora Knapczyka, ks. Marcina Piotrowskiego oraz s. Wiktorię Kucharską. Życzymy im błogosławionego, świętego czasu tutaj, mocy Ducha Świętego i wszelkich Bożych łask oraz obfitych i trwałych owoców tych świętych misji dla nas wszystkich.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja; o godz. 18.30 w intencji Akcji Katolickiej.
  • W piątek: pierwszy piątek miesiąca i dzień całodziennej spowiedzi świętej. Ze względu na plan misji w tym dniu nie będzie pierwszopiątkowej spowiedzi dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30 ani Mszy świętej dla nich o godz. 17.00.
  • W sobotę: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną; o godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i  podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca.
 3. Od poniedziałku, 2 grudnia, rozpoczynamy Msze święte roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny. Będą one sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 6.20. Bohaterem tegorocznych rorat jest Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tych porannych Mszach świętych, a szczególnie dzieci i młodzież. Prosimy również o przychodzenie z lampionami. W związku z roratami przez cały okres adwentu nie będzie Mszy świętej w dni powszednie o godz. 7.00.
 4. Od dziś, przez cały okres Adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. Przy wyjściu z kościoła można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej świątyni.
 5. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i główny odpust parafialny oraz wizytację kanoniczną księdza biskupa Janusza Mastalskiego. O godz. 7.30 przywitanie ks. Biskupa po Mszy spotkanie z grupami parafialnymi. Po Mszy o 9.00 spotkanie z Akcją Katolicką a po Mszy o 10.30 spotkanie ze scholą i ministrantami. O godz. 12.00 odbędzie się suma odpustowa z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i poświęceniem Krzyża Misyjnego. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godz. 13.15.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Wieczności: śp. Henryk Hyla. Wieczne odpoczywanie...
 8. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech ten szczególny czas, jakim są parafialne misje święte, pozostawi w Waszych sercach trwały ślad i umocni do bycia świadkami Chrystusa w codzienności, a Niepokalana Matka niech towarzyszy Wam w oczekiwaniu i przygotowaniu na przyjście Zbawiciela.

RODO

Spowiedź Święta

Spowiedź święta jest możliwa jedynie indywidualnie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub przez dzwonek na furcie klasztornej. Jesteśmy do dyspozycji przez cały dzień. Istnieje też możliwość przyjęcia Komunii świętej na tych samych zasadach.

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.