Chrystus Król - Wroclaw

 1. Dziś na Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się uroczyste przyjęcie i błogosławieństwo nowych członków Liturgicznej Służby Ołtarza. O godz. 18.00 Msza święta w intencji Akcji Katolickiej z racji patronalnego święta.
  O godz. 19.00 nabożeństwo drogi krzyżowej poprzedzone czytaniem wypominek.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek: wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera.
  • W środę: wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera.
  • W czwartek: wspomnienie św. Jakuba z Marchii, prezbitera.
  • W piątek: święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego.
  • W sobotę: święto św. Andrzeja, Apostoła.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej gorąco zaprasza wszystkich i każdego naszego parafianina z osobna do uczestnictwa w spotkaniach biblijnych prowadzonych przez o. Edmunda Urbańskiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 listopada, po wieczornej Mszy św. Znajomość Pisma Świętego powinna być dla każdego z nas bardzo ważna, bo jest to fundamentalne źródło Objawienia Boga. Korzystajmy więc z wiedzy takich znawców, jakim jest mieszkający wśród nas o. Edmund. Oprócz zagadnień zaplanowanych przez wykładowcę, będzie również możliwość pisemnego zgłaszania pytań lub sugestii tematów interesujących dla słuchaczy, które ewentualnie mogą być poruszone na kolejnych spotkaniach.
 4. W dniach 1-7 grudnia 2019 roku będziemy przeżywać Misje Parafialne w związku z jubileuszem 40-lecia konsekracji Świątyni i 80-lecia istnienia Parafii. Dokładne informacje są dostępne na plakatach w gablocie i kruchcie kościoła oraz są umieszczone w nowym numerze Naszej Wspólnoty. Misje zakończą się wizytacją kanoniczną Księdza Biskupa Janusza Mastalskiego w niedzielę, 8 grudnia, natomiast 9 grudnia ks. biskup udzieli młodzieży naszej Parafii sakramentu bierzmowania.
  Intencje Mszy świętych, które są zamówione na 9 grudnia na godz. 18.30, będą odprawione podczas bierzmowania o godz. 18.00.
 5. Bardzo prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej osobę, która zamówiła intencję Mszy świętej w pierwszy piątek, dnia 6 grudnia, na godz. 17.00. Ze względu na odbywające się w tym czasie misje parafialne będzie tego dnia zmieniony porządek Mszy świętych.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Stanisława Stysiał oraz śp. Tadeusz Wawrzyniak. Wieczne odpoczywanie...
 8. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Jezus Chrystus, Król Wszechświata, stale króluje w Waszych sercach napełniając je pokojem i miłością, a  Niepokalana Matka nieustannie wyprasza potrzebne łaski.

RODO

Spowiedź Święta

Spowiedź święta jest możliwa jedynie indywidualnie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub przez dzwonek na furcie klasztornej. Jesteśmy do dyspozycji przez cały dzień. Istnieje też możliwość przyjęcia Komunii świętej na tych samych zasadach.

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.