Św. Teresa Wielka od Jezusa - Czerna

1. Przeżywamy dziś XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. W związku z tym po Mszach Świętych przedstawiciele naszej Parafii zbierają dobrowolne ofiary na papieską Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszelkie datki serdecznie dziękujemy.
    Dziś o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie z różańcem.
    1. We wtorek: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
    2. W środę: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
    3. W czwartek: wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
    4. W piątek: Święto św. Łukasza, Ewangelisty. W tym dniu swego patrona będzie czcił o. Łukasz Buksa. Ojcu Solenizantowi już dziś pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego na każdy dzień, orędownictwa Niepokalanej Matki oraz pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym.
    5. W sobotę: wspomnienie św. Piotra z Alkantary, prezbitera.
  3. W związku z nadchodzącym jubileuszem 40-lecia konsekracji naszej Świątyni i 80-lecia istnienia Parafii został zorganizowany konkurs plastyczny i literacki pod hasłem „Matko Kościoła – moja Matko”. Mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani. Dokładny regulamin jest wywieszony w gablocie na placu kościelnym oraz dostępny na stronie internetowej Parafii, można się z nim również zapoznać w zakrystii.
  4. W niedzielę, 20 października, o godz. 19.00, odbędzie się w salce katechetycznej spotkanie organizacyjne dla studentów i młodzieży, chcących działać w Parafialnej Grupie Młodzieżowej „TAU”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
  5. Informujemy, że w zakrystii i kancelarii parafialnej są przyjmowane wypominki miesięczne i roczne. Kartki wypominkowe można zabrać ze stolików przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zaznaczenie na kartkach rodzaju wypominek (roczne lub miesięczne) oraz o wypisywanie ich drukowanymi literami.
  6. Dyrektor oraz pracownicy Publicznego Przedszkola Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Chatka Puchatka” przy ul. Różyckiego 5 pragną poinformować o dwóch wolnych miejscach w grupie dzieci młodszych w bieżącym roku szkolnym. W sprawie dalszych informacji zapraszamy do kontaktu z placówką osobiście lub telefonicznie.
  8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Wieczności: śp. Sławomir Jasiński. Wieczne odpoczywanie...
  9. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć błogosławionego tygodnia. Niech Duch Święty umocni Was do mężnego wyznawania wiary i dawania żywego świadectwa o Jezusie Chrystusie, Zbawicielu świata, a Maryja stale wyprasza potrzebne łaski.

Kancelaria parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.