Matka Boska - Klasztor w Św. Katarzynie

1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: wspomnienie NMP Różańcowej.
    • W środę: Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
    • W czwartek: wspomnienie świętych męczenników – Daniela i Towarzyszy. W tym dniu swoje imieniny obchodzi br. Daniel Kozak. Solenizantowi pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, darów Ducha Świętego, opieki Matki Niepokalanej oraz wszelkiej pomyślności w życiu zakonnym.
  3. W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież
    • klas VIII – w poniedziałek o  godz. 17.00,
    • klas VI – we wtorek o godz. 17.00
    • oraz klas VII – w środę o godz. 17.00.
  4. W związku z nadchodzącym jubileuszem 40-lecia konsekracji naszej Świątyni i 80-lecia istnienia Parafii został zorganizowany konkurs plastyczny i literacki pod hasłem „Matko Kościoła – moja Matko”. Mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani. Dokładny regulamin jest wywieszony w gablocie na placu kościelnym oraz dostępny na stronie internetowej Parafii, można się z nim również zapoznać w zakrystii.
  5. Dziś po Mszach Świętych w kruchcie kościoła będzie do nabycia książka pani Iwony Jeleń, naszej Parafianki, pt. „Kromka chleba słodka jak plaster miodu”. Jest to powieść o  charyzmacie, duchowości i świętości Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby, napisana w  związku z trwającym procesem beatyfikacyjnym wielickiego zakonnika. Serdecznie zachęcamy do kupna i lektury wspomnianej powieści.
  6. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy przeżywać XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Po Mszach Świętych przedstawiciele naszej Parafii będą zbierać dobrowolne ofiary na papieską Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W związku z  tą zbiórką w październiku nie będzie comiesięcznej kwesty na potrzeby Świątyni. Za wszelkie datki już dziś składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  7. W niedzielę, 20 października, o godz. 19.00, odbędzie się w salce katechetycznej spotkanie organizacyjne dla studentów i młodzieży, chcących działać w Parafialnej Grupie Młodzieżowej „TAU”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
  9. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Maria Bełko oraz śp. Wojciech Janicki. Wieczne odpoczywanie...
  10. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć błogosławionego tygodnia. Życzymy prawdziwej wiary, nieustępliwej nadziei oraz doskonałej miłości, byście stali się prawdziwymi świadkami Chrystusa i wytrwałymi głosicielami Dobrej Nowiny.

Kancelaria parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.