Droga Krzyżowa - Czerna - Upadek Jezusa

1. Dziś, w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, na terenie naszej Parafii jest przeprowadzana zbiórka dobrowolnych datków na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  2. Przypominamy, że dziś po Mszy Świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie przedstawicieli grup parafialnych dotyczące Parafialnej Drogi Krzyżowej ulicami naszego osiedla oraz Triduum Paschalnego.
    • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17.00 Msza Święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o godz. 18.30 w intencji Akcji Katolickiej.
    • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o godz. 17.00 Msza Święta dla nich. O godz. 18.00 Droga Krzyżowa, o 18.30 Msza Święta w intencji misji i misjonarzy.
    • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza Święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  4. W sobotę, 6 kwietnia, o godz. 10.00 w kościele odbędzie się próba dla kandydatów do bierzmowania (klas VIII oraz III gimnazjalnych) przed przyjęciem tego sakramentu. Obecność obowiązkowa.
  5. W przyszłą niedzielę, 7 kwietnia, rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi Ojciec Proboszcz Klaudiusz Bartos. Dokładny plan rekolekcji jest wywieszony w gablotach oraz na drzwiach naszej Świątyni.
  6. W zakrystii u br. Daniela są w sprzedaży płyty z pieśniami religijnymi nagrane przez parafialną scholę. Album nosi tytuł „Ty tylko mnie poprowadź” i zawiera 10 utworów, wykonywanych przez dzieci na coniedzielnych Mszach. Cena jednej płyty to 25 zł, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wyjazd scholi na wakacje. Zachęcamy wszystkich Parafian do zakupu płyt i wsparcia działalności dzieci ze scholi naszej Parafii.
  7. Dostaliśmy informację od policji, że na terenie Azorów, zdarzyły się wyłudzenia pieniężne różnymi metodami, między innymi „na wnuczka”, „na policjanta”, a w ostatnim czasie również „na księdza”. Pragniemy wyczulić, iż Ojcowie z naszej Parafii odwiedzają jedynie chorych Parafian w pierwszy czwartek miesiąca z posługą sakramentalną oraz na specjalne wezwanie do namaszczenia chorych. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.
  8. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
  9. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Julian Karolczak, śp. Stanisława Mleczek, śp. Aniela Cygan, śp. Anna Starostka-Król oraz śp. Stanisław Witek. Wieczne odpoczywanie...
  10. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na rozpoczynający się tydzień. Niech w czasie wielkopostnej refleksji Duch Święty umocni Was swymi siedmiorakimi darami, a Maryja Niepokalana stale otacza płaszczem matczynej opieki.

Kancelaria parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.