Droga Krzyżowa - Czerna - Jezus spotyka Matkę

1. Dziś rozpoczęliśmy coroczne, wielkopostne rekolekcje parafialne. Nauki ogólne będą głoszone na każdej Mszy Świętej; o godz. 16.30 droga krzyżowa, a o 17.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Dokładny plan rekolekcji jest wywieszony na drzwiach kościoła oraz w gablotach na placu kościelnym.
  2. W tym tygodniu przeżywamy:
    • We wtorek o godz. 10.00 Msza Święta dla chorych naszej Parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Bardzo prosimy o umożliwienie osobom chorym przybycia do Kościoła i uczestniczenia w tej Eucharystii.
    • W środę o godz. 18.00 J.E. ksiądz biskup Damian Muskus udzieli młodzieży naszej Parafii sakramentu bierzmowania. Z tego względu w tym dniu nie będzie nabożeństwa drogi krzyżowej.
  3. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Palmy będą do nabycia w kruchcie kościoła. O  godz. 18.30 z placu kościelnego wyruszy Parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. Będziemy szli ulicami: Chełmońskiego, Mehoffera, Makowskiego, Weissa (zejście schodami) oraz powrót na plac ul. Chełmońskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tym nabożeństwie i do wspólnej modlitwy.
  4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki św. Antoniego z  Padwy. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia, Torunia i Konina w dniach 17-19 maja 2019 roku. Kosz: 250 zł. Szczegółowe informacje przy zapisach w kruchcie kościoła codziennie po wieczornych Mszach Świętych przez cały kwiecień.
  6. W zakrystii u br. Daniela są w sprzedaży płyty z pieśniami religijnymi nagrane przez parafialną scholę. Album nosi tytuł „Ty tylko mnie poprowadź” i zawiera 10 utworów, wykonywanych przez dzieci na coniedzielnych Mszach. Cena jednej płyty to 25 zł, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wyjazd scholi na wakacje. Zachęcamy wszystkich Parafian do zakupu płyt i wsparcia działalności dzieci ze scholi naszej Parafii.
  7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
  8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Stanisław Seweryn oraz śp. Bolesław Hałun. Wieczne odpoczywanie...
  9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech przeżywany obecnie Wielki Post umocni w Was wiarę, nadzieję i miłość, a Niepokalana Matka niech stale oręduję za Wami u swego Jedynego Syna.