1. W Uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy się Okres Wielkanocy, a tym samym kończy się czas Komunii wielkanocnej. O godz. 19.00 - nabożeństwo majowe.
    • w poniedziałek - Święto matki Kościoła.
    • we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana oraz kolejny dzień nowenny do św. Antoniego z Padwy. O godz.  18.30 - Msza św. z okolicznościową homilią, po Mszy św. procesja Eucharystyczna,
    • w czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  3. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 13.15 nie będzie !
  4. Wspólnota Braci Mniejszych na Azorach wraz z O. Dariuszem - wice -komisarzem Ziemi Świętej, pragnie zaprosić Was drodzy Parafianie do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej, której przewodnikiem będzie w/w O. Dariusza Sambora. Termin pielgrzymki 9.04. do 16.04 2016r zainteresowani wyjazdem mogą zapoznać się z programem pielgrzymki, który można sobie zabrać z zakrystii. Zapisy do końca września b.r. w kancelarii parafialnej lub u O. Dariusza. Bliższe informacje można uzyskać bezpośrednio u O. Dariusza, lub w siedzibie Komisariatu Ziemi, przy ul. Reformackiej 4, w Krakowie (ogłoszenie).
  5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej informuje, że w kolejne trzy niedziele: dzisiaj, 31maja oraz 7 czerwca, będzie okazja do wpłacenia zaliczek na pielgrzymkę. Dyżurować będziemy w zakrystii, po Mszach św. o godzinie 9, 10: 30 i 12.
    Prosimy o kontakt każdego, kto z jakiegokolwiek powodu nie może obecnie dokonać wpłaty a chciałby z nami pielgrzymować.
  6. Nasz parafianin, diakon Maciej Kłos przyjmie święcenia kapłańskie, z rak Jego Eminencji Stanisława Dziwisza, Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego w sobotę 30 maja o godz. 9.00 w katedrze wawelskiej.
    Nowo wyświęcony kapłan odprawi Mszę św. prymicyjną w naszym kościele w przyszłą niedzielę 31 maja o godz. 12.00. Procesyjne przejście Księdza Prymicjanta z domu rodzinnego, ul. Gnieźnieńskiej do kościoła rozpocznie się o godz. 11.45. Wszystkich parafian zachęcamy do modlitwy w intencji nowego kapłana i do udziału w prymicjach kapłańskich.
  7. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom naszej franciszkańskiej świątyni i klasztoru; życzymy radosnego przeżywania niedzieli w gronie rodzinnym i daru Bożego Błogosławieństwa. Niech Niepokalana wyprasza nam, naszym rodzinom liczne łaski u Swego Syna.