1. Dzisiaj o godz. 19.00 - nabożeństwo czerwcowe.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek – Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • W czwartek – Na Mszy św. o godz. 18.30-poswiecenie wianków. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkiemu stworzeniu.
  • W Piątek – Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 - nabożeństwo połączone z procesją Eucharystyczną i zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 8.00 – Uroczysta Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
  • W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 3. W ubiegłą niedzielę, w trzecią miesiąca czerwca przedstawiciele naszej parafii kwestowali po Mszach św. na potrzeby naszej świątyni i domu klasztornego. Zebrano kwotę wys. 3 963 zł. Za wszystkie ofiary składamy z serca płynące; „Bóg zapłać".

 4. Pragniemy poinformować, że w miesiącach wakacyjnych: lipcu i w sierpniu, nie będzie Mszy św. w dni powszednie o godz. 7.30. Również w lipcu i sierpniu nie będzie comiesięcznych odwiedzin chorych z powodu personalnych zmian braci kapłanów do innych klasztorów. Posługę chorych kontynuować będą nadzwyczajni szafarze Najśw. Sakramentu.

 5. Komisariat Ziemi Świętej, z siedzibą w Krakowie na ul. Reformackiej 4, organizuje i zaprasza, w dniach 15-22 listopada 2014 roku, na pielgrzymkę do Ziemi Świętej pod hasłem;" Śladami tajemnic różańcowych"
  Wylot z Katowic. Bliższe informacje można znaleźć bezpośrednio w siedzibie Komisariatu Ziemi Świętej, na ulotkach w kruchcie kościoła lub u O. Dariusza.

 6. W sobotę wyjazd na pielgrzymkę parafialną; „Szlakiem Pielgrzymim św. Jana Pawła II" o godz. 5:20 – zbiórka i rejestracja pielgrzymów na pętli autobusowej.

 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na doroczną pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w dniu 13 lipca b.r. (niedziela) Koszt 30 zł. zapisy w zakrystii.

 8. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom na­szej franciszkańskiej świątyni i klasztoru; życzymy radosnego prze­żywania niedzieli w gronie rodzinnym i daru Bożego Błogosławieństwa, oraz opieki Matki Niepokalanej na rozpoczynający się nowy tydzień.