1. Dzisiaj o godz. 19.00 - nabożeństwo czerwcowe.

• We wtorek – Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
    • W czwartek – Na Mszy św. o godz. 18.30-poswiecenie wianków. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkiemu stworzeniu.
    • W Piątek – Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 - nabożeństwo połączone z procesją Eucharystyczną i zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 8.00 – Uroczysta Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
    • W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

3. W ubiegłą niedzielę, w trzecią miesiąca czerwca przedstawiciele naszej parafii kwestowali po Mszach św. na potrzeby naszej świątyni i domu klasztornego. Zebrano kwotę wys. 3 963 zł. Za wszystkie ofiary składamy z serca płynące; „Bóg zapłać".

4. Pragniemy poinformować, że w miesiącach wakacyjnych: lipcu i w sierpniu, nie będzie Mszy św. w dni powszednie o godz. 7.30. Również w lipcu i sierpniu nie będzie comiesięcznych odwiedzin chorych z powodu personalnych zmian braci kapłanów do innych klasztorów. Posługę chorych kontynuować będą nadzwyczajni szafarze Najśw. Sakramentu.

5. Komisariat Ziemi Świętej, z siedzibą w Krakowie na ul. Reformackiej 4, organizuje i zaprasza, w dniach 15-22 listopada 2014 roku, na pielgrzymkę do Ziemi Świętej pod hasłem;" Śladami tajemnic różańcowych"
    Wylot z Katowic. Bliższe informacje można znaleźć bezpośrednio w siedzibie Komisariatu Ziemi Świętej, na ulotkach w kruchcie kościoła lub u O. Dariusza.

6. W sobotę wyjazd na pielgrzymkę parafialną; „Szlakiem Pielgrzymim św. Jana Pawła II" o godz. 5:20 – zbiórka i rejestracja pielgrzymów na pętli autobusowej.

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na doroczną pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w dniu 13 lipca b.r. (niedziela) Koszt 30 zł. zapisy w zakrystii.

8. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom na­szej franciszkańskiej świątyni i klasztoru; życzymy radosnego prze­żywania niedzieli w gronie rodzinnym i daru Bożego Błogosławieństwa, oraz opieki Matki Niepokalanej na rozpoczynający się nowy tydzień.

Spowiedź Święta

Spowiedź święta jest możliwa jedynie indywidualnie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub przez dzwonek na furcie klasztornej. Jesteśmy do dyspozycji przez cały dzień. Istnieje też możliwość przyjęcia Komunii świętej na tych samych zasadach.