1. Dzisiaj o godz. 19.00 - nabożeństwo czerwcowe.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  • W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu; o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, godz. 16.00.i 18.00. O godz. 16.30 - Procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy, ulicami naszej parafii; ul. Chełmońskiego, Weissa, Jaremy, Murarską i ponownie ul. Chełmońskiego powrócimy na plac kościelny. Prosimy o udekorowanie domów na czas procesji Eucharystycznej.
  • W sobotę – wspomnienie św. Alojzego Gonzago, zakonnika.


 3. W poniedziałek 16 VI - o godz. 11.30 - w naszej świątyni będzie odprawiona Msza św. żałobna za zmarłą naszą Parafiankę; śp. Zofię Magierową. O godz. 13.40 - odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku w Piaskach Nowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 11.00.

 4. Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca czerwca przedstawiciele naszej parafii będą kwestowali po Mszach św. na potrzeby naszej świątyni i domu klasztornego.

 5. Komisariat Ziemi Świętej, z siedzibą w Krakowie na ul. Reformackiej 4, organizuje i zaprasza, w dniach 15-22 listopada 2014 roku, na pielgrzymkę do Ziemi Świętej pod hasłem;" Śladami tajemnic różańcowych". Pielgrzymka ta, będzie okazją do osobistego spotkania z miejscami świętymi, w których zakorzenione są tajemnice różańcowe: radosne, bolesne, chwalebne i światła. Jest również wyrazem solidarności z franciszkanami - opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.
  Wylot z Katowic. Bliższe informacje można znaleźć bezpośrednio w siedzibie Komisariatu Ziemi Świętej, na ulotkach w kruchcie kościoła lub u O. Dariusza.

 6. Dnia 21 czerwca jest organizowana coroczna pielgrzymka do Częstochowy, przez parafialny oddział Akcji katolickiej. Wyjazd o 6.45 z pętli autobusowej. Zapisy w zakrystii po Mszach św.

 7. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom na­szej franciszkańskiej świątyni i klasztoru; życzymy radosnego prze­żywania niedzieli w gronie rodzinnym i daru Bożego Błogosławieństwa, oraz opieki Matki Niepokalanej na rozpoczynający się nowy tydzień.