1. Dzisiejsza niedziela Zesłania Ducha św. kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. O godz. 19.00 - nabożeństwo czerwcowe. Również dzisiaj gościmy; ks. Michała Kowalskiego, proboszcza parafii MB Częstochowskiej, wygłosi okolicznościową homilię i będzie zbierał ofiary pieniężne; tacę niedzielną, która w całości przeznaczona jest na budowę nowego kościoła w Woli Zachariaszowskiej.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek - Święto NMP, Matki Kościoła.
  • We wtorek – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. Ostatni dzień nowenny do św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.30- Msza Św. z okolicznościową homilią, po Mszy św. procesja Eucharystyczna.
  • W środę - wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
  • W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  • W Piątek – święto św. Antoniego z Padwy. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 7.00, 7.30 8.00 9.00, 10.00 i 18.30. O godz. 17.00- nabożeństwo do św. Antoniego połączone z błogosławieństwem dzieci. O godz. 17.30 – nabożeństwo fatimskie. Również w tym dniu czci swojego patrona; Br. Antoni Wojtal. Czcigodnemu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych; zdrowia, opieki Matki Bożej Niepokalanej, oraz wstawiennictwa przemożnego Patron - św. Antoniego z Padwy. W Sobotę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 3. W tym tygodniu katechezy przygotowujące do sakr. Bierzmowania dla młodzieży gimnazjalnej; klas pierwszych: w poniedziałek o godz. 17.00, dla klas drugich: we wtorek o godz. 17.00.

 4. W przyszłą niedzielę trzecią miesiąca czerwca przedstawiciele naszej partii będą kwestowali po Mszach św. na potrzeby naszej świątyni i domu klasztornego.

 5. Komisariat Ziemi Świętej, z siedzibą w Krakowie na ul. Reformackiej 4, organizuje i zaprasza, w dniach 15-22 listopada 2014 roku, na pielgrzymkę do Ziemi Świętej pod hasłem;" Śladami tajemnic różańcowych" Pielgrzymka ta, będzie okazją do osobistego spotkania z miejscami świętymi, w których zakorzenione są tajemnice różańcowe: radosne, bolesne, chwalebne i światła. Jest również wyrazem solidarności z franciszkanami - opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie. Wylot z Katowic. Bliższe informacje można znaleźć bezpośrednio w siedzibie Komisariatu Ziemi Świętej, na ulotkach w kruchcie kościoła lub u O. Dariusza (oprócz dzisiejszej niedzieli)

 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej informuje, że dysponujemy bardzo ograniczoną ilością egzemplarzy książki "Kanonizacja wszechczasów" z fotografiami Adama Bujaka, a poświęconą dwóm wybitnym świętym naszych czasów, Janowi XXIII i Janowi Pawłowi II. Książki można nabyć po promocyjnej cenie w naszym parafialnym kiosku prasowym.

 7. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom na­szej franciszkańskiej świątyni i klasztoru; życzymy radosnego prze­żywania niedzieli w gronie rodzinnym i daru Bożego Błogosławieństwa, oraz opieki Matki Niepokalanej na rozpoczynający się nowy tydzień.

RODO

Spowiedź Święta

Spowiedź święta jest możliwa jedynie indywidualnie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub przez dzwonek na furcie klasztornej. Jesteśmy do dyspozycji przez cały dzień. Istnieje też możliwość przyjęcia Komunii świętej na tych samych zasadach.

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.