1. Dzisiejsza niedziela Zesłania Ducha św. kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. O godz. 19.00 - nabożeństwo czerwcowe. Również dzisiaj gościmy; ks. Michała Kowalskiego, proboszcza parafii MB Częstochowskiej, wygłosi okolicznościową homilię i będzie zbierał ofiary pieniężne; tacę niedzielną, która w całości przeznaczona jest na budowę nowego kościoła w Woli Zachariaszowskiej.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek - Święto NMP, Matki Kościoła.
  • We wtorek – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. Ostatni dzień nowenny do św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.30- Msza Św. z okolicznościową homilią, po Mszy św. procesja Eucharystyczna.
  • W środę - wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
  • W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  • W Piątek – święto św. Antoniego z Padwy. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 7.00, 7.30 8.00 9.00, 10.00 i 18.30. O godz. 17.00- nabożeństwo do św. Antoniego połączone z błogosławieństwem dzieci. O godz. 17.30 – nabożeństwo fatimskie. Również w tym dniu czci swojego patrona; Br. Antoni Wojtal. Czcigodnemu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych; zdrowia, opieki Matki Bożej Niepokalanej, oraz wstawiennictwa przemożnego Patron - św. Antoniego z Padwy. W Sobotę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 3. W tym tygodniu katechezy przygotowujące do sakr. Bierzmowania dla młodzieży gimnazjalnej; klas pierwszych: w poniedziałek o godz. 17.00, dla klas drugich: we wtorek o godz. 17.00.

 4. W przyszłą niedzielę trzecią miesiąca czerwca przedstawiciele naszej partii będą kwestowali po Mszach św. na potrzeby naszej świątyni i domu klasztornego.

 5. Komisariat Ziemi Świętej, z siedzibą w Krakowie na ul. Reformackiej 4, organizuje i zaprasza, w dniach 15-22 listopada 2014 roku, na pielgrzymkę do Ziemi Świętej pod hasłem;" Śladami tajemnic różańcowych" Pielgrzymka ta, będzie okazją do osobistego spotkania z miejscami świętymi, w których zakorzenione są tajemnice różańcowe: radosne, bolesne, chwalebne i światła. Jest również wyrazem solidarności z franciszkanami - opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie. Wylot z Katowic. Bliższe informacje można znaleźć bezpośrednio w siedzibie Komisariatu Ziemi Świętej, na ulotkach w kruchcie kościoła lub u O. Dariusza (oprócz dzisiejszej niedzieli)

 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej informuje, że dysponujemy bardzo ograniczoną ilością egzemplarzy książki "Kanonizacja wszechczasów" z fotografiami Adama Bujaka, a poświęconą dwóm wybitnym świętym naszych czasów, Janowi XXIII i Janowi Pawłowi II. Książki można nabyć po promocyjnej cenie w naszym parafialnym kiosku prasowym.

 7. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom na­szej franciszkańskiej świątyni i klasztoru; życzymy radosnego prze­żywania niedzieli w gronie rodzinnym i daru Bożego Błogosławieństwa, oraz opieki Matki Niepokalanej na rozpoczynający się nowy tydzień.