1. Dzisiaj o godz. 13.15 - Uroczysta Msza św. dziękczynna za 25 lecie sakramentu kapłaństwa - O. Wojciecha Hołuja; naszego Parafianina. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za dar Chrystusowego Kapłaństwa (galeria zdjęć).

  Również dzisiaj rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najśw. Serca Jezusowego, które w naszej świątyni będą odprawiane: w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 19.00.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek – wspomnienie świętych męczenników: Karola Lwangi i Towarzyszy. Kolejny dzień nowenny do św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.30 - Msza Św. z okolicznościową homilią, po Mszy św. procesja Eucharystyczna. Również w tym dniu swojego Patrona czci - O. Leszek Dudziński. Ojcu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych w życiu kapłańskim i zakonnym, oraz opieki Matki Bożej Niepokalanej.
  • W czwartek – Odwiedziny chorych naszej parafii z posługą sakramentalną od godz. 9.00, o godz. 16.30 koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00 - Msza św. w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W Piątek – pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.30 spowiedź święta dla dzieci i młodzieży, następnie o godz. 17,00 - Msza św. dla nich, o godz. 18.30 – Msza św. w intencji Misji św. i misjonarzy.
  • W Sobotę – o godz. 18.30 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca, po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.


 3. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Michała Kowalskiego, proboszcza parafii MB Częstochowskiej, wygłosi okolicznościową homilię i będzie zbierał ofiary pieniężne; tacę niedzielną, która w całości przeznaczona jest na budowę nowego kościoła w Woli Zachariaszowskiej.

 4. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego, oraz Gimnazjum nr 14 im. Jana Kasprowicza, serdecznie zapraszają wszystkich na Festyn Azorski, który odbędzie się 6 czerwca b.r. w godz. 15.00 do 18.00, na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr. 5 ul. Chełmońskiego 24.

 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej informuje, że dysponujemy bardzo ograniczoną ilością egzemplarzy książki "Kanonizacja wszechczasów" z fotografiami Adama Bujaka, a poświęconą dwóm wybitnym świętym naszych czasów, Janowi XXIII i Janowi Pawłowi II. Książki można nabyć po promocyjnej cenie w naszym parafialnym kiosku prasowym i przy głównym wejściu do kościoła.

  Przypominamy również, że w dniu dzisiejszym uczestnicy pielgrzymki na Litwę mają okazję dokonania wpłat kolejnej raty, w zakrystii, po Mszach świętych o 7:30, 9, 10:30 i 12.

 6. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom na­szej franciszkańskiej świątyni i klasztoru; życzymy radosnego prze­żywania niedzieli w gronie rodzinnym i daru Bożego Błogosławieństwa, oraz opieki Matki Niepokalanej na rozpoczynający się nowy tydzień.