Najświetrzy Sakrament - Kalwaria Zebrzydowska

 

 1. Przeżywamy dziś 31. Światowy Dzień Chorego z ustanowienia papieża św. Jana Pawła II. Przypominamy, że o godz. 13.15 w naszej Świątyni odbędzie się Msza święta w intencji Chorych Parafian z udzieleniem sakramentu namaszczenia.
  O godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu przeżywamy:
  • W poniedziałek i wtorek w naszej Świątyni będzie odbywać się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem. Wystawienie Najświętszego Sakramentu nastąpi po Mszy świętej o godz. 8.00, a schowanie przed Mszą świętą o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich Wiernych do indywidualnej modlitwy.
  • W środę: Środa Popielcowa i rozpoczęcie Wielkiego Postu. Msze święte będą sprawowane o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 18.30 oraz ostatnia o godz. 20.00. Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy świętej. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły (jeden posiłek do syta, dwa mniejsze).
  • W czwartek: w tym dniu swego patrona będzie czcił Ojciec Gwardian Klaudiusz Bartos. Ojcu Solenizantowi już dziś pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia imieninowe: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego na każdy dzień, nieustającej opieki Matki Niepokalanej oraz wszelkiej pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym.
 3. Przez cały okres Wielkiego Postu w naszej Świątyni będą sprawowane nabożeństwa drogi krzyżowejod poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W niedziele zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 16.30, a o 17.00 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
  Drogę krzyżową poprowadzą poszczególne grupy parafialne:
  • w poniedziałki – Franciszkański Zakon Świeckich,
  • we wtorki – Akcja Katolicka,
  • w środy – Róże Żywego Różańca,
  • w czwartki – Koło Przyjaciół Radia Maryja,
  • w piątki – ministranci i dzieci,
  • w sobotę – o godz. 18.00 różaniec,
  • w niedzielę – kapłani.
 4. Sekretariat Misji i Ewangelizacji franciszkańskiej Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie zaprasza na jubileuszową pielgrzymkę śladami św. Franciszka do Włoch. Odbędzie się ona w dniach 19 – 28 września 2024 roku. Dokładne informacje o wyjeździe znajdują się na plakatach w kruchcie kościoła.
 5. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Parafii będą kwestować po Mszach świętych na dalsze potrzeby remontowe naszej Świątyni i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary już dziś pragniemy złożyć serdeczne „Bóg zapłać”.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszły do Wieczności: śp. Teresa Brzeska oraz śp. Maria Dudziak. Wieczne odpoczywanie…
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć darów Ducha Świętego, obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej na cały rozpoczynający się tydzień.