Mały Jezus wraz ze św. Józefem - Kościół św. Andrzej Świerada i Benedykta w Tropiu

1. Dziś po Mszy świętej o godz. 18.00 w naszej Świątyni odbędzie się uwielbienie kolędowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich Wiernych do uczestnictwa w nim.
  2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
    • We wtorek: Święto świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.
    • W środę: wspomnienie św. Antoniego, opata.
    • W piątek: wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  3. Sekretariat Misji i Ewangelizacji franciszkańskiej Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie zaprasza na pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji. Pielgrzymowanie po miejscach związanych z działalnością Apostoła Narodów jest niepowtarzalną okazją, aby pogłębić znajomość tej osoby, dzięki której Dobra Nowina o Jezusie rozchodziła się na cały świat. Wyjazd jest organizowany przy współpracy z biurem „Turysta” z Krakowa. Opiekunem duchowym pielgrzymki jest o. Dariusz Sambora, sekretarz ds. Misji i Ewangelizacji oraz wicekomisarz Ziemi Świętej.
  4. Przeżywamy obecnie w naszej Wspólnocie Parafialnej czas wizyty duszpasterskiej. W czasie „Kolędy” prosimy, aby na stole nakrytym białym obrusem były: krzyż, świece i woda święcona.

Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
    • 15 stycznia (poniedziałek) od godz. 16.00: Lentza 4, Lentza 2.
    • 16 stycznia (wtorek) od godz. 16.00: Elsnera 24.
    • 17 stycznia (środa) od godz. 16.00: Różyckiego 7, Różyckiego 5.
    • 18 stycznia (czwartek) od godz. 16.00: Różyckiego 6, Różyckiego 4.
    • 19 stycznia (piątek) od godz. 16.00: Makowskiego 20, Radzikowskiego – domki oraz ulice Mehoffera, Gdyńska i Elsnera.
    • 20 stycznia (sobota) od godz. 15.00: Wysockiego i Ehrenberga – domki.
    • 21 stycznia (niedziela) od godz. 15.00: Wielkotyrnowska – domki, Chełmońskiego – domki, Modrzejewskiej – domki, Berwińskiego – domki, Modrzejewskiej 18, Wodzinowskiego – domki, Nałkowskiego – domki.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Lidia Kwiatkowska, śp. Urszula Piasecka, śp. Adam Taborski, śp. Krystyna Tytko oraz śp. Elżbieta Ziółkowska. Wieczne odpoczywanie…
  7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej na cały rozpoczynający się tydzień.