Św. Kinga - Wieliczka - Kopalnia

 

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
  • We wtorek: Święto św. Jakuba, Apostoła, oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona podróżujących. Po Mszy świętej o godz. 18.30 na placu kościelnym i wzdłuż pobliskich ulic odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
  • W środę: wspomnienie Świętych Rodziców NMP – Joachima i Anny.
  • W sobotę: wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.
 3. W piątek, 28 lipca, w godz. 6.00 – 12.00 na placu kościelnym odbędzie się coroczna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie. Dokładne informacje znajdują się na plakatach w kruchcie i gablocie przed kościołem.
 4. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Anna Adamczyk oraz śp. Rafał Cygan. Wieczne odpoczywanie…
 5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 6. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Niepokalanej na cały rozpoczynający się tydzień.