1. W czasie Adwentu zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież do uczestniczenia w Mszach św. zwanych roratami, sprawowanych wcześnie rano ku czci Najświętszej Maryi Panny. W prezbiterium pali się dodatkową świecę zwana „roratnią” - symbolizuje Maryję niosąca światu Chrystusa. Msza św. roratnia będzie odprawiana o godz. 6.20.

2. W tym tygodniu:
    W Czwartek - od godz. 9.00 - kapłani udadzą się do chorych z Komunią św.; o godz. 16.30 koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Msza św. w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
    W Piątek - wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła. O godz. 16.30 – spowiedź św. dzieci i młodzieży, o godz. 17.00 - Msza św. dla nich; o godz. 18.30 - Msza św. w intencji Misji św. i misjonarzy.
    W Sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - główny odpust parafialny. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 7, 7.30, 8, 9, 10, o godz. 18.00 - nabożeństwo ku czci NMP. Suma odpustowa o godz. 18.30 którą będą sprawować i wygłoszą Słowo Boże Ojcowie Karmelici. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy w intencji Rodzin Naszej Parafii.
    W niedzielę – Na Mszy św. o godz. 10.30 - poświęcanie medalików dla dzieci komunijnych.

3. Od dzisiejszej niedzieli można zamawiać  intencje Mszy św. na rok 2013.

4. Przez cały okres Adwentu w sprzedaży będą wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom.
    Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne,  z których dochód będzie  przeznaczony na potrzeby naszej świątyni.

5. Wszystkim Parafianom i Dobrodziejom i Przyjaciołom naszej franciszkańskiej świątyni; życzymy radosnej niedzieli w gronie rodzinnym i daru Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.