Matka Boska Częstochowska

 1. Gościmy dziś w naszej Wspólnocie Parafialnej Zespół Muzyczny „Ad Dei Gloriam” z Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Mińsku (Salezjanie), który zapewnia oprawę muzyczną na każdej Mszy świętej. Po liturgii można za dowolną ofiarę nabyć płytę zespołu, a o godz. 19.00 zapraszamy na koncert w ich wykonaniu.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek: wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 18.30 czwarty dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy.
  • W środę: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i 20.
  • W czwartek: Święto św. Floriana, męczennika, Patrona miasta Krakowa. W tym dniu przypada też pierwszy czwartek miesiąca: o godz. 18.30 Msza święta w intencji Akcji Katolickiej oraz w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W piątek: wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera, oraz pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
  • W sobotę: Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba oraz pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do Chorych z posługą sakramentalną. O 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.
 3. Serdecznie zachęcamy wszystkich Wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej. Będą one sprawowane w naszej Świątyni przez cały miesiąc od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 19.00.
 4. W piątek, 5 maja, po Mszy świętej o godz. 18.30 oraz w sobotę, 6 maja, o godz. 16.00 odbędą się próby dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
 5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Krystyna Czernecka, śp. Jan Michalczyk, śp. Eugenia Ożyńska oraz śp. Waldemar Kruciński. Wieczne odpoczywanie…
 7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.