1. Rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Parafialnej rekolekcje wielkopostne, które prowadzi o. Piotr Gądek. Dziś na każdej Mszy Świętej będą głoszone nauki ogólne; o godz. 16.30 zapraszamy na drogę krzyżową, a o 17.00 na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Plan rekolekcji w pozostałe dni:
  1. Poniedziałek, 28 marca:
   8.00 – Msza Święta z nauką ogólną;
   15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami w intencji pokoju;
   17.00 – spotkanie z nauką dla Liturgicznej Służby Ołtarza;
   18.30 – Msza Święta z nauką ogólną;
   19.30 – nauka stanowa dla mężczyzn.
  2. Wtorek, 29 marca:
   8.00 – Msza Święta z nauką ogólną;
   10.00 – Msza Święta dla chorych z sakramentem namaszczenia;
   15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami w intencji pokoju;
   18.30 – Msza Święta z nauką ogólną;
   19.30 – nauka stanowa dla kobiet.
  3. Środa, 30 marca:
   8.00 – Msza Święta z nauką ogólną i błogosławieństwem rekolekcyjnym;
   15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami w intencji pokoju;
   18.30 – Msza Święta z nauką ogólną i błogosławieństwem rekolekcyjnym;
   20.00 – Msza Święta z nauką dla młodzieży uczącej się i pracującej.
  4. Plan rekolekcji znajduje się na plakatach w kruchcie kościoła i w gablotach na placu kościelnym oraz na stronie internetowej Parafii i w dzisiejszym numerze „Naszej Wspólnoty”. Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza Święta dla nich. O godz. 18.00 droga krzyżowa, o 18.30 Msza Święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
  • w sobotę: pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych ze świąteczną posługą sakramentalną. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza Święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.
   W tym dniu o godz. 15.00 w kościele odbędzie się spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
 3. W przyszłą niedzielę, 3 kwietnia, po Mszy Świętej o godz. 9.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie przedstawicieli grup parafialnych w związku z Parafialną Drogą Krzyżową oraz Triduum Paschalnym.
 4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszek św. Antoniego z Padwy oraz misyjnej.
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza każdego chętnego na spotkanie biblijne prowadzone przez o. Edmunda, w czwartek 31 marca, po wieczornej Mszy św.
 6. W ubiegłą niedzielę po Mszach Świętych przedstawiciele naszej Parafii kwestowali na potrzeby remontowe Świątyni i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień. Niech w czasie wielkopostnej refleksji Duch Święty umocni Was swymi siedmiorakimi darami, a Maryja Niepokalana stale otacza płaszczem matczynej opieki.