Chrystus Król - Wroclaw

 1. Dziś o godz. 10.30 odbędzie się Msza święta w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i scholi. O godz. 18.00 Msza święta w intencji Akcji Katolickiej.
 2. O godz. 19.00 zapraszamy na wypominki i drogę krzyżową za zmarłych.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek: wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
  • w środę: wspomnienie świętych Męczenników – Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy;
  • w piątek: wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera;
  • w sobotę: wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera.
 4. W piątek, 26 listopada, bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą ministranci, lektorzy i schola. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Parafialna grupa młodzieżowa „Tau” organizuje od przyszłej niedzieli, tj. 28 listopada, zbiórkę funduszy na prezenty mikołajowe dla dzieci z domu dziecka w Brzeznej. Zbiórka potrwa do niedzieli 5 grudnia; ofiary można będzie składać do puszek umieszczonych przy wyjściach z kościoła.
 6. W dniach 4-5 grudnia będziemy przeżywać w naszej Wspólnocie Klasztornej i Parafialnej uroczystą peregrynację figury Matki Bożej w związku z obchodami 400-lecia obecności Ojców Franciszkanów Reformatów w Polsce. Dokładne informacje i plan uroczystości jest umieszczony na plakatach w gablotach i kruchcie kościoła.
 7. Dziś po Mszach świętych przedstawiciele Parafii kwestują na dalsze potrzeby naszej Świątyni i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 8. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 9. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Jadwiga Gosko, śp. Maria Szewczyk, śp. Antonina Gawęda oraz śp. Krystyna Sieprawska. Wieczne odpoczywanie…
 10. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Jezus Chrystus, Król Wszechświata, stale króluje w Waszych sercach napełniając je pokojem i miłością, a Niepokalana Matka nieustannie wyprasza potrzebne łaski.