Św. Faustyna Kowalska wskazuje na Miłosiernego Jezusa. W dzienniczku widnieje napis: Bóg jest Miłością i Miłosierdziem

 1. Dziś na Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.
 2. Dziś o godz. 19.00, wyjątkowo zamiast różańca, zapraszamy na nabożeństwo wspomnienia błogosławionej śmierci św. Franciszka z Asyżu zwane "Transitus". Poprowadzą je członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich razem z kapłanami.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek: Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech zakonów. W tym dniu za nawiedzenie świątyni franciszkańskiej i udział we Mszy św. lub nabożeństwie ku czci św. Franciszka można uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy wszystkich Wiernych na uroczystą sumę odpustową o godz. 18.30, podczas której Słowo Boże wygłosi ks. Jacek Budzoń, Proboszcz Parafii pw. św. Marcina w Wiśniowej.
  • we wtorek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.
  • w czwartek: wspomnienie NMP Różańcowej oraz pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o 18.30 w intencji Akcji Katolickiej.
  • w sobotę: święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
 4. Wyjątkowo w poniedziałek, 4 października, odbędzie się spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania klas VI. Zapraszamy o godz. 17.00 do salki katechetycznej.
 5. W przyszłą niedzielę, 10 października, będziemy gościli w naszej Parafii pana Kamila Radzimowskiego, muzyka grającego na Duduku ormiańskim sprzed 3000 lat. Zagra on kilka utworów w czasie każdej Mszy świętej, a po Mszach świętych będzie można nabyć płytę CD z utworami artysty.
 6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie parafialnego duszpasterstwa młodzieży „Tau”. Zapraszamy na nie także wszystkich, którzy pragną do grupy dołączyć.
 7. W niedzielę, 10 października, będziemy przeżywać również XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po Mszach świętych przedstawiciele naszej Parafii będą zbierać dobrowolne ofiary na rzecz papieskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W związku z tym w październiku nie będzie zbiórki na rzecz potrzeb naszej Świątyni.
 8. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitego Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask na nadchodzący tydzień. Życzymy prawdziwej wiary, nieustępliwej nadziei, doskonałej miłości oraz franciszkańskiej radości, byście stali się – na wzór św. Franciszka – prawdziwymi świadkami Chrystusa i wytrwałymi głosicielami Dobrej Nowiny.

RODO

Kancelaria Parafialna

Kancelaria Parafialna czynna
w poniedziałek, środę i piątek
w godz. 9.00-10.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) i 17.00-18.00

Jubileusz Parafii - 2019

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 735 gości oraz 0 użytkowników.