1. Dzisiaj – Święto Niepodległości Polski. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, o godz. 18.00 - Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca. Również dzisiaj czci swojego Patrona O. Marcin Kordowisko - Ojcu solenizantowi życzymy wielu łask Bożych w życiu kapłańskim i zakonnym oraz opieki Matki Bożej Niepokalanej.

W Poniedziałek - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. O godz. 18.30 - Msza św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.
    We Wtorek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna – pierwszych męczenników Polskich.
    W środę - wspomnienie św. męczenników Mikołaja Tavlićia i Towarzyszy.
    W czwartek - swoje imieniny obchodzi O. Albert Matuszyk. Ojcu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych; zdrowia i Bożego błogosławieństwa, oraz opieki Niepokalanej.
    W sobotę - Święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki Franciszkańskiego zakonu Świeckich.

3. W tym tygodniu katechezy przygotowujące do sak. Bierzmowania dla młodzieży gimnazjalnej klas pierwszych: w poniedziałek – o godz. 17.00, dla klas trzecich: we wtorek - o godz. 17.00; i dla klas drugich: w środę - o godz. 17.00.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przedstawiciele naszej parafii będą kwestowali, po Mszach św. na spłacenie pożyczki bankowej zaciągniętej na konieczne prace remontowe.

5. Wszystkim Parafianom i Dobrodziejom i Przyjaciołom naszej franciszkańskiej świątyni; życzymy radosnej niedzieli w gronie rodzinnym i daru Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.

Kolęda 2020/2021

Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021.

Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.