Zakonnik modli się przed wizerunkiem Krzyża - Kościół w Tropiu

1. Dziś o godz. Zapraszamy na nieszpory.
    • We wtorek: Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte będą sprawowane jak w dni powszednie; poświęcenie świec podczas każdej Mszy. W tym dniu przypada również 25. Dzień Życia Konsekrowanego.
    • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o 18.30 w intencji Akcji Katolickiej.
    • W piątek: wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, oraz pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
    • W sobotę: wspomnienie świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy. Ze względu na dalsze obostrzenia pandemiczne w pierwszą sobotę miesiąca, nie pójdziemy jeszcze do chorych z posługą sakramentalną. Zrobimy to w pierwszą sobotę po zniesieniu obostrzeń. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W poniedziałek 1 lutego o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z przedstawicielami rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej.
  4. W tym tygodniu w środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów klas VIII przygotowujących się bezpośrednio do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele. Prosimy młodzież o zachowanie odpowiedniego dystansu oraz o zakrywanie nosa i ust. Pozostałe grupy młodzieży tj. klasy VI i VII, będą miały spotkanie po zniesieniu obostrzeń pandemicznych.
  5. Również do czasu zniesienia obostrzeń pozostawiona zostaje dodatkowa Msza święta niedzielna o godzinie 15.00.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Lena Król oraz śp. Lech Sukiennik. Wieczne odpoczywanie…
  8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty obdarza Was Swymi siedmiorakimi darami oraz uwrażliwia serca na Bożą obecność w codzienności, a Niepokalana Matka stale wyprasza potrzebne łaski.

Kolęda 2020/2021

Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021.

Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.