Krzyż z wizerunkiem Jezusa - Cmentarz na Rossie

1. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na ostatni różaniec w ramach akcji „Różaniec do granic nieba”, a o godz. 19.00 na wypominki i drogę krzyżową za Zmarłych.
    • W poniedziałek: Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
    • We wtorek: wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
    • W środę: wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu swego patrona będzie czcił o. Marcin Kordowisko. Ojcu Solenizantowi już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia: darów Ducha Świętego na każdy dzień, obfitości Bożego błogosławieństwa, radości św. Franciszka oraz nieustannej opieki Niepokalanej.
      Również w tym dniu o godz. 18.30 odbędzie się Msza święta w intencji Ojczyzny.
    • W czwartek: wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
    • W piątek: wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polskich.
    • W sobotę: wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelićia i Towarzyszy.
  3. Ze względu na prace remontowe w naszej Świątyni, informujemy, iż piątkowe adoracje Najświętszego Sakramentu zostają wstrzymane. Kościół będzie otwarty od godz. 17.00.
  4. W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi, informujemy, że w naszym kościele może przebywać jednocześnie 50 osób. Na placu kościelnym nie może znajdować się więcej, niż 5 osób. Dlatego też od przyszłej niedzieli, 15 listopada, aż do odwołania, wprowadzamy dodatkowe Msze święte o godzinach 15.00 i 16.30.
  5. W miesiącu listopadzie swą uwagę i modlitwę kierujemy szczególnie na Zmarłych. Serdecznie zapraszamy wszystkich Wiernych na wypominki, które w naszej Świątyni będą odczytywane o godz. 17.45, a następnie na drogę krzyżową o godz. 18.00 i Mszę świętą za Zmarłych zgłoszonych na wypominki o godz. 18.30. Tych, którzy nie mogą pojawić się w Kościele, zapraszamy na transmisje na żywo na naszej stronie parafialnej. W niedziele Msza święta za Zmarłych jest odprawiana o godz. 18.00, a  wypominki i droga krzyżowa – o godz. 19.00.
  6. W tym tygodniu przypadają nauki dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Ze względu na brak możliwości spotkania, zadania do wykonania zostaną przesłane kandydatom pocztą elektroniczną.
  8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Paweł Jasion, śp. Halina Bilska, śp. Stefania Żuradzka, śp. Lilianna Stefanik, śp. Bogusława Sitko oraz śp. Barbara Ruman. Wieczne odpoczywanie…
  9. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć mocy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień. Niech Jezus Chrystus, Zbawiciel świata i zwycięzca śmierci, opromieni Was zbawczym blaskiem swojej miłości, a Niepokalana Matka nieustannie wyprasza potrzebne łaski dla Was i Waszych bliskich.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.