Krzyż z wizerunkiem Jezusa - Cmentarz na Rossie

 1. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na ostatni różaniec w ramach akcji „Różaniec do granic nieba”, a o godz. 19.00 na wypominki i drogę krzyżową za Zmarłych.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • We wtorek: wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • W środę: wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu swego patrona będzie czcił o. Marcin Kordowisko. Ojcu Solenizantowi już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia: darów Ducha Świętego na każdy dzień, obfitości Bożego błogosławieństwa, radości św. Franciszka oraz nieustannej opieki Niepokalanej.
   Również w tym dniu o godz. 18.30 odbędzie się Msza święta w intencji Ojczyzny.
  • W czwartek: wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  • W piątek: wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polskich.
  • W sobotę: wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelićia i Towarzyszy.
 3. Ze względu na prace remontowe w naszej Świątyni, informujemy, iż piątkowe adoracje Najświętszego Sakramentu zostają wstrzymane. Kościół będzie otwarty od godz. 17.00.
 4. W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi, informujemy, że w naszym kościele może przebywać jednocześnie 50 osób. Na placu kościelnym nie może znajdować się więcej, niż 5 osób. Dlatego też od przyszłej niedzieli, 15 listopada, aż do odwołania, wprowadzamy dodatkowe Msze święte o godzinach 15.00 i 16.30.
 5. W miesiącu listopadzie swą uwagę i modlitwę kierujemy szczególnie na Zmarłych. Serdecznie zapraszamy wszystkich Wiernych na wypominki, które w naszej Świątyni będą odczytywane o godz. 17.45, a następnie na drogę krzyżową o godz. 18.00 i Mszę świętą za Zmarłych zgłoszonych na wypominki o godz. 18.30. Tych, którzy nie mogą pojawić się w Kościele, zapraszamy na transmisje na żywo na naszej stronie parafialnej. W niedziele Msza święta za Zmarłych jest odprawiana o godz. 18.00, a  wypominki i droga krzyżowa – o godz. 19.00.
 6. W tym tygodniu przypadają nauki dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Ze względu na brak możliwości spotkania, zadania do wykonania zostaną przesłane kandydatom pocztą elektroniczną.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Paweł Jasion, śp. Halina Bilska, śp. Stefania Żuradzka, śp. Lilianna Stefanik, śp. Bogusława Sitko oraz śp. Barbara Ruman. Wieczne odpoczywanie…
 9. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć mocy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień. Niech Jezus Chrystus, Zbawiciel świata i zwycięzca śmierci, opromieni Was zbawczym blaskiem swojej miłości, a Niepokalana Matka nieustannie wyprasza potrzebne łaski dla Was i Waszych bliskich.

 

 

 

RODO

Kancelaria Parafialna

Kancelaria Parafialna jest już czynna wedle stałego porządku:
w poniedziałek, środę i piątek
w godz. 9.00-10.00 i 17.00-18.00

Kolęda 2020/2021

Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021.

Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

Max ilość osób w świątyni


🔔
Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski w dekrecie z dnia 16 października 2020 roku udzielił dla wszystkich wiernych dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.


😷
Bardzo prosimy o dezynfekcję dłoni przy wejściu do kościoła oraz o zakrywanie nosa i ust

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 233 gości oraz 0 użytkowników.