Pismo Święte i Różaniec

Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski w dekrecie z dnia 16 października 2020 roku udzielił dla wszystkich wiernych dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

W związku z udzieloną dyspensą powracamy do codziennych transmisji nabożeństw i Mszy świętych. W październiku zapraszamy na transmisje na żywo z różańca o godz. 17.45 i Mszy świętej o godz. 18.30; w listopadzie o godz. 17.45 transmitowane będą wypominki i droga krzyżowa, a o godz. 18.30 Msza święta w intencji zmarłych.

Na chwilę obecną wstrzymane zostają odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Kapłani udadzą się do chorych jedynie w sytuacji zagrożenia życia lub na indywidualną prośbę.

1. O godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Piotra z Alkantary, prezbitera.
    • We wtorek: wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
    • W środę: wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
    • W czwartek: wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Planowana w tym dniu Msza święta z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie nie odbędzie się z powodu obowiązującej w Krakowie strefy czerwonej.
    • W piątek: wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera.
  3. Informujemy, że w zakrystii i kancelarii parafialnej są przyjmowane wypominki miesięczne i roczne. Kartki wypominkowe można zabrać ze stolików przy wyjściu z  kościoła. Prosimy o zaznaczenie na kartkach rodzaju wypominek (roczne lub miesięczne) oraz o wypisywanie ich drukowanymi literami. Ofiary złożone na wypominki zostaną w całości przeznaczone na remont oświetlenia w kościele.
  4. W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 102 osoby, a 50 osób może zgromadzić się na placu kościelnym. Bardzo prosimy o dezynfekcję dłoni przy wejściu do kościoła oraz o zakrywanie nosa i ust.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Elżbieta Fryz, śp. Zbigniew Krzyżak, śp. Danuta Kamińska oraz śp. Jan Skołucki. Wieczne odpoczywanie…
  7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć mocy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień. Niech Matka Niepokalana ma Was nieustannie w swojej opiece i wyprasza u swego Syna potrzebne łaski.