Św. Franciszek otrzymuje stygmaty - obraz z La Verny

 1. Obchodzimy dziś Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech zakonów. Wierni, którzy tego dnia nawiedzą świątynię franciszkańską i wezmą udział we Mszy świętej lub nabożeństwie ku czci św. Franciszka, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na różaniec.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.
  • W środę: wspomnienie NMP Różańcowej.
  • W piątek: Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  • W sobotę: wspomnienie Świętych Męczenników, Daniela i Towarzyszy. W tym dniu swego patrona będzie czcił br. Daniel Kozak. Bratu Solenizantowi już dziś pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia imieninowe: darów Ducha Świętego na każdy dzień, obfitości Bożego błogosławieństwa, radości franciszkańskiej oraz nieustannej opieki Matki Najświętszej.
 3. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszej Świątyni przez cały październik są sprawowane w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Św. Faustyna Kowalska wskazuje na Miłosiernego Jezusa. W dzienniczku widnieje napis: Bóg jest Miłością i MiłosierdziemW tym tygodniu w salce katechetycznej odbędą się spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
  • w poniedziałek o godz. 17.00 dla klas VI,
  • we wtorek o godz. 17.00 dla klas VII,
  • w środę o godz. 17.00 dla klas VIII.
   Bardzo prosimy młodzież o zasłonienie nosa i ust na czas spotkania.
 5. W przyszłą niedzielę, 11 października, będziemy przeżywać XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Po Mszach Świętych przedstawiciele naszej Parafii będą zbierać dobrowolne ofiary na papieską Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W związku z  tą zbiórką w październiku nie będzie comiesięcznej kwesty na potrzeby Świątyni. Za wszelkie datki już dziś składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
 6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy chętnych do salki katechetycznej na spotkanie Parafialnej Grupy Młodzieżowo-studenckiej „TAU”.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Wieczności: śp. Edward Bosak. Wieczne odpoczywanie…
 9. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask i mocy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień. Życzymy prawdziwej wiary, nieustępliwej nadziei, doskonałej miłości oraz franciszkańskiej radości, byście stali się – na wzór św. Franciszka – prawdziwymi świadkami Chrystusa i wytrwałymi głosicielami Dobrej Nowiny.

 

RODO

Kancelaria Parafialna

Kancelaria Parafialna jest już czynna wedle stałego porządku:
w poniedziałek, środę i piątek
w godz. 9.00-10.00 i 17.00-18.00

Kolęda 2020/2021

Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021.

Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

Max ilość osób w świątyni


🔔
Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski w dekrecie z dnia 16 października 2020 roku udzielił dla wszystkich wiernych dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.


😷
Bardzo prosimy o dezynfekcję dłoni przy wejściu do kościoła oraz o zakrywanie nosa i ust

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 638 gości oraz 0 użytkowników.