Św. Franciszek otrzymuje stygmaty - obraz z La Verny

1. Obchodzimy dziś Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech zakonów. Wierni, którzy tego dnia nawiedzą świątynię franciszkańską i wezmą udział we Mszy świętej lub nabożeństwie ku czci św. Franciszka, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na różaniec.
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.
    • W środę: wspomnienie NMP Różańcowej.
    • W piątek: Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
    • W sobotę: wspomnienie Świętych Męczenników, Daniela i Towarzyszy. W tym dniu swego patrona będzie czcił br. Daniel Kozak. Bratu Solenizantowi już dziś pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia imieninowe: darów Ducha Świętego na każdy dzień, obfitości Bożego błogosławieństwa, radości franciszkańskiej oraz nieustannej opieki Matki Najświętszej.
  3. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszej Świątyni przez cały październik są sprawowane w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Św. Faustyna Kowalska wskazuje na Miłosiernego Jezusa. W dzienniczku widnieje napis: Bóg jest Miłością i MiłosierdziemW tym tygodniu w salce katechetycznej odbędą się spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
    • w poniedziałek o godz. 17.00 dla klas VI,
    • we wtorek o godz. 17.00 dla klas VII,
    • w środę o godz. 17.00 dla klas VIII.
      Bardzo prosimy młodzież o zasłonienie nosa i ust na czas spotkania.
  5. W przyszłą niedzielę, 11 października, będziemy przeżywać XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Po Mszach Świętych przedstawiciele naszej Parafii będą zbierać dobrowolne ofiary na papieską Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W związku z  tą zbiórką w październiku nie będzie comiesięcznej kwesty na potrzeby Świątyni. Za wszelkie datki już dziś składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy chętnych do salki katechetycznej na spotkanie Parafialnej Grupy Młodzieżowo-studenckiej „TAU”.
  8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Wieczności: śp. Edward Bosak. Wieczne odpoczywanie…
  9. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask i mocy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień. Życzymy prawdziwej wiary, nieustępliwej nadziei, doskonałej miłości oraz franciszkańskiej radości, byście stali się – na wzór św. Franciszka – prawdziwymi świadkami Chrystusa i wytrwałymi głosicielami Dobrej Nowiny.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 102 osoby, a 50 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.