Matka Boska - Żywiec

1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
    • We wtorek: Święto św. Klary z Asyżu, dziewicy.
    • W czwartek: Święto NMP Kalwaryjskiej. O godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie.
    • W piątek: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
    • W sobotę: Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w  tym dniu będą sprawowane w porządku niedzielnym: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i ostatnia Msza święta o godz. 20.00. Błogosławieństwo kwiatów, ziół i  owoców podczas każdej Mszy świętej.
  3. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować po Mszach świętych na bieżące potrzeby kościoła i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary już dziś składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  4. Sierpień w polskiej tradycji chrześcijańskiej jest ustanowiony miesiącem trzeźwości. Zachęcamy wszystkich wiernych do podjęcia wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych w tym czasie oraz do modlitwy za osoby, które alkoholu nadużywają.
  6. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Krystyna Chechelska, śp. Helena Kołodziej oraz śp. Aniela Kania. Wieczne odpoczywanie…
  7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Życzymy Wam prawdziwej wiary, wytrwałej nadziei i doskonałej miłości, abyście na wzór św. Franciszka z Asyżu byli prawdziwymi świadkami Chrystusa i  siewcami Dobrej Nowiny.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.