Ogłoszenia duszpasterskie na 16. Niedzielę Zwykłą - 19.07.2020 - Parafia Rzymsko-Katolicka Niepokalanego Poczęcia NMP, Kraków, os. Azory

Wyszukiwarka

RODO

Ogłoszenia duszpasterskie na 16. Niedzielę Zwykłą - 19.07.2020

Kategoria: Ogłoszenia
Opublikowano: piątek, 17 lipiec 2020 17:32
Odsłony: 515

Św. Kinga - Wieliczka - Kopalnia

 1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek: wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora kościoła.
  • W środę: Święto św. Marii Magdaleny.
  • W czwartek: Święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy.
  • W piątek: wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
  • W sobotę: Święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Wedle zwyczaju po Mszy świętej o godz. 18.30 na placu kościelnym i wzdłuż ulicy Chełmońskiego odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.
 3. W sobotę, 25 lipca, w godzinach 6.00 – 9.00 na placu kościelnym przed naszą Świątynią odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jest ona realizowana w ramach akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań patronem polskich misjonarzy” i zostaje przeprowadzana na terenie całej Diecezji. Przychody z  akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w  najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. Dokładne informacje o zbiórce znajdują się na plakacie w gablocie na placu kościelnym oraz na ulotkach w kruchcie kościoła.
 4. Dziś po Mszach świętych przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować na potrzeby bieżące kościoła i domu klasztornego. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 6. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Helena Sosin, śp. Stefania Jarzyna, śp. Eulalia Krzykawska, śp. Eugeniusz Bębenek, śp. Marian Korona oraz śp. Janina Lizoń.  Wieczne odpoczywanie…
 7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Matka Niepokalana ma Was stale w swojej opiece i  nieustannie oręduje w  Waszych intencjach u Swego Syna.

Zrzeczenie odpowiedzialności za reklamy

Parafia nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam dostarczanych przez Autora Wtyczki oraz Google Ads.