Trójca Przenajświętsza - Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława w Bodzentynie

• W poniedziałek: wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
    • We wtorek: 9. dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.30 Msza święta w  intencji próśb i podziękowań z kazaniem nowennowym.
    • W czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 16.00 i ostatnia Msza święta o godz. 18.00.
      Po uroczystej Mszy świętej o godz. 16.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, które zostaną przygotowane na placu kościelnym. Bardzo prosimy wszystkich Wiernych o zgromadzenie się na placu; prosimy również o pozostanie w miejscu, gdy kapłan z Najświętszym Sakramentem będzie przechodził do poszczególnych ołtarzy. Wszyscy uczestniczący w procesji muszą zakryć usta i nos.
      Prosimy również o wyrozumiałość w związku z zaistniałą sytuacją.
      Msza święta o godz. 16.00 będzie transmitowana na naszej stronie parafialnej.
    • W piątek: wspomnienie bł. męczenników: Narcyza Turchana, Krystyna Gondka, prezbiterów, Marcina Oprządka, Brunona Zembola, zakonników, i 104 Towarzyszy.
    • W sobotę: Uroczystość św. Antoniego z Padwy. Msze święte o godz.: 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.00, 10.00 i 18.30. O godz. 16.30 błogosławieństwo dzieci, o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie z nabożeństwem czerwcowym. Poświęcenie lilii i chlebków św. Antoniego podczas każdej Mszy świętej.
  2. Pragniemy poinformować, iż Msza święta w sobotę wieczorem, o godz. 18.30, jest Mszą świętą niedzielną. Uczestnictwo w niej zwalnia z obowiązku przychodzenia do kościoła w  niedzielę, jednak tylko te osoby, które z ważnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w  Mszy świętej niedzielnej (np. z powodu pracy). Od czerwca na wspomnianej Mszy świętej w sobotę wieczorem będzie także głoszone kazanie.
  3. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Wieczności: śp. Stanisława Filipek. Wieczne odpoczywanie…
  4. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty napełni Was swymi darami i rozpali w Waszych sercach żar Bożej miłości.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.