Matka Boska Fatimska - Fatima - Procesja Różańcowa

1. Zapraszamy na dzisiejsze transmisje na żywo: o godz. 12.00 z Mszy świętej, a o godz. 19.00 z nabożeństwa majowego. Przypominamy, że przez cały maj transmitujemy dla Was majówki o godz. 18.00 i Msze święte o godz. 18.30.
  2. Dziś o godz. 13.15 odbędzie się jubileuszowa Msza święta z  okazji 25. rocznicy święceń kapłańskich o. Mansweta Zawady. Z tej okazji pragniemy złożyć Ojcu Jubilatowi najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i  darów Ducha Świętego, nieustannej opieki Matki Najświętszej i Świętych patronów oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata posługi duszpasterskiej.
    Informujemy również, iż ze względu na stan epidemiczny i obowiązujące przez to ograniczenia, uroczystości jubileuszowe odbędą się w terminie późniejszym.
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika.
    • We wtorek: 5. dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.30 Msza święta w  intencji próśb i podziękowań z kazaniem nowennowym.
    • W środę: Święto św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.
    • W sobotę: Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu.
  4. Informujemy, iż od dzisiejsze niedzieli w naszym kościele podczas Mszy świętych i  nabożeństw może przebywać jednocześnie maksymalnie 70 osób.
  5. Kancelaria parafialna od poniedziałku, 18 maja, jest czynna według wcześniejszego porządku: w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 9.00 – 10.00 i 17.00 – 18.00.
  6. Osoby, które pragną przyjmować Komunię świętą „na rękę”, prosimy o podchodzenie do kapłana stojącego przy figurze św. Antoniego z Padwy. Bardzo prosimy również wszystkich przystępujących do sakramentu Eucharystii o zachowanie bezpiecznych odstępów między sobą podczas przyjmowania Pana Jezusa w Komunii świętej. Pamiętajmy o środkach ostrożności i zasadach higieny, i miejmy otwarte oczy na naszych bliźnich oraz ich potrzeby.
  7. Redakcja "Naszej Wspólnoty" zbiera materiały do kolejnego numeru naszego parafialnego biuletynu. Chcielibyśmy, by to najbliższe wydanie dotyczyło życia Parafii i  Parafian w czasie pandemii, i było Waszym świadectwem z tych trudnych dni.
    W związku z tym serdecznie zachęcamy Was do napisania krótkiego tekstu na temat Waszych przeżyć z czasu epidemii. Może to być opis Waszych praktyk modlitewnych i duchowej łączności z Parafią i Kościołem, sposób przeżywania Mszy świętych i nabożeństw, a także własne refleksje i przemyślenia. Opiszcie, za czym najbardziej tęskniliście i jak wpłynął na Was ten czas. Wybrane artykuły pojawią się w  kolejnym numerze "Naszej Wspólnoty".
    Teksty przysyłajcie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do końca maja. Więcej informacji na naszym Facebooku i stronie internetowej.
  8. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Janina Poleszuk, śp. Jan Burzyński oraz śp. Jan Orządała. Wieczne odpoczywanie…
  9. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech miłość Chrystusa opromienia swym Zbawczym światłem każdą chwilę Waszej codzienności, a  Niepokalana Matka stale oręduje w Waszych intencjach.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 102 osoby, a 50 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.