Jezus Ukrzyżowany - Klasztor Benedyktynek - Staniątki

 1. Przypominamy, że ze względu na obowiązujący w Polsce stan epidemiczny i zakaz zgromadzeń, nasz kościół został zamknięty do odwołania. Nie możemy w inny sposób zapewnić wyegzekwowania wymogów prawa co do bezwzględnego górnego limitu 5  osób przebywających w Świątyni. Zamówione intencje Mszy świętych są odprawiane według harmonogramu bez udziału Wiernych.
 2. Zapraszamy na transmisję Mszy świętej niedzielnej z naszej Świątyni dziś o godz. 12.00. Natomiast o godz. 16.30 zapraszamy na transmisję na żywo z XXV Parafialnej Drogi Krzyżowej, którą odprawimy w intencji Parafii, Parafian, przyjaciół i dobrodziejów. Nabożeństwo odbędzie się w kościele przy zamkniętych drzwiach, ale zachęcamy do duchowej łączności z nami w tym czasie i wspólnego rozważania Męki Pana Jezusa.
 3. Liturgie Triduum Paschalnego w naszej Świątyni odprawimy przy zamkniętych drzwiach, ale będziemy udostępniać transmisje na żywo na naszej stronie parafialnej oraz parafialnym Facebooku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w poszczególnych dniach:
  • 9 kwietnia, Wielki Czwartek: o godz. 18.00 droga krzyżowa, o godz. 18.30 Liturgia Wieczerzy Pańskiej.
  • 10 kwietnia, Wielki Piątek: o godz. 17.30 droga krzyżowa, o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30.
  • 11 kwietnia, Wielka Sobota: o godz. 18.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. O godz. 19.00 Wigilia Paschalna. Nie będzie święcenia pokarmów; zachęcamy Wiernych do błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym.
 4. W sprawie Mszy świętych w Niedzielę Zmartwychwstania oraz Poniedziałek Wielkanocny, prosimy czekać na stosowne informacje. Dekret Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dnia 2 kwietnia 2020 roku zezwala, by od 12 kwietnia w kościołach podczas nabożeństw mogło przebywać nie więcej niż 50 osób wraz z celebransami, ale należy dostosować się do ewentualnych nowych przepisów wydanych przez Rząd Polski.
 5. Spowiedź święta jest możliwa jedynie indywidualnie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub przez dzwonek na furcie klasztornej. Istnieje też możliwość przyjęcia Komunii świętej na tych samych zasadach.
 6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Józef Starowicz oraz śp. Katarzyna Wydmańska. Wieczne odpoczywanie…
 7. Prosimy o śledzenie na bieżąco naszej strony parafialnej i Facebooka, gdzie czasem z  dnia na dzień pojawiają się nowe aktualizacje i zmiany, dostosowane do zaleceń państwowych oraz wymogów Konferencji Episkopatu Polski.

RODO

Kancelaria Parafialna

Kancelaria Parafialna jest już czynna wedle stałego porządku:
w poniedziałek, środę i piątek
w godz. 9.00-10.00 i 17.00-18.00

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 259 gości oraz 0 użytkowników.