Jezus Ukrzyżowany - Klasztor Benedyktynek - Staniątki

 1. Przypominamy, że ze względu na obowiązujący w Polsce stan epidemiczny i zakaz zgromadzeń, nasz kościół został zamknięty do odwołania. Nie możemy w inny sposób zapewnić wyegzekwowania wymogów prawa co do bezwzględnego górnego limitu 5  osób przebywających w Świątyni. Zamówione intencje Mszy świętych są odprawiane według harmonogramu bez udziału Wiernych.
 2. Zapraszamy na transmisję Mszy świętej niedzielnej z naszej Świątyni dziś o godz. 12.00. Natomiast o godz. 16.30 zapraszamy na transmisję na żywo z XXV Parafialnej Drogi Krzyżowej, którą odprawimy w intencji Parafii, Parafian, przyjaciół i dobrodziejów. Nabożeństwo odbędzie się w kościele przy zamkniętych drzwiach, ale zachęcamy do duchowej łączności z nami w tym czasie i wspólnego rozważania Męki Pana Jezusa.
 3. Liturgie Triduum Paschalnego w naszej Świątyni odprawimy przy zamkniętych drzwiach, ale będziemy udostępniać transmisje na żywo na naszej stronie parafialnej oraz parafialnym Facebooku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w poszczególnych dniach:
  • 9 kwietnia, Wielki Czwartek: o godz. 18.00 droga krzyżowa, o godz. 18.30 Liturgia Wieczerzy Pańskiej.
  • 10 kwietnia, Wielki Piątek: o godz. 17.30 droga krzyżowa, o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30.
  • 11 kwietnia, Wielka Sobota: o godz. 18.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. O godz. 19.00 Wigilia Paschalna. Nie będzie święcenia pokarmów; zachęcamy Wiernych do błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym.
 4. W sprawie Mszy świętych w Niedzielę Zmartwychwstania oraz Poniedziałek Wielkanocny, prosimy czekać na stosowne informacje. Dekret Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dnia 2 kwietnia 2020 roku zezwala, by od 12 kwietnia w kościołach podczas nabożeństw mogło przebywać nie więcej niż 50 osób wraz z celebransami, ale należy dostosować się do ewentualnych nowych przepisów wydanych przez Rząd Polski.
 5. Spowiedź święta jest możliwa jedynie indywidualnie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub przez dzwonek na furcie klasztornej. Istnieje też możliwość przyjęcia Komunii świętej na tych samych zasadach.
 6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Józef Starowicz oraz śp. Katarzyna Wydmańska. Wieczne odpoczywanie…
 7. Prosimy o śledzenie na bieżąco naszej strony parafialnej i Facebooka, gdzie czasem z  dnia na dzień pojawiają się nowe aktualizacje i zmiany, dostosowane do zaleceń państwowych oraz wymogów Konferencji Episkopatu Polski.

RODO

Kancelaria Parafialna

Kancelaria Parafialna jest już czynna wedle stałego porządku:
w poniedziałek, środę i piątek
w godz. 9.00-10.00 i 17.00-18.00

Kolęda 2020/2021

Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021.

Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

Max ilość osób w świątyni


🔔
Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski w dekrecie z dnia 16 października 2020 roku udzielił dla wszystkich wiernych dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.


😷
Bardzo prosimy o dezynfekcję dłoni przy wejściu do kościoła oraz o zakrywanie nosa i ust

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.