Matka Boska Czestochowska

1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: Uroczystość NMP Częstochowskiej.
    • We wtorek: wspomnienie św. Moniki.
    • W środę: wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
    • W czwartek: wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  3. Pragniemy z całego serca podziękować siostrze Margaricie za wieloletnią, owocną pracę w naszej Parafii, ogromne zaangażowanie w życie tej Wspólnoty, czas poświęcony służbie Bogu, ludziom i Kościołowi oraz za uśmiech, entuzjazm i radość. Jednocześnie pragniemy życzyć Siostrze obfitości Bożego błogosławieństwa w nowym miejscu posługi, darów Ducha Świętego oraz nieustannego orędownictwa patronki naszej Świątyni, Niepokalanej Matki.
  4. Pragniemy poinformować wszystkich Parafian, iż od września odwiedziny chorych z posługą sakramentalną zostają przeniesione z pierwszych czwartków na pierwsze soboty miesiąca od godziny 9.00. Zmiana ta związana jest ze stanem personalnym w naszym klasztorze oraz obowiązki katechizacji i studia Ojców. Dziękujemy za wyrozumiałość i prosimy o poinformowanie o niniejszej zmianie wszystkich Chorych objętych naszą opieką. W ubiegłą niedzielę przedstawiciele naszej Parafii kwestowali po Mszach świętych na dalsze potrzeby remontowe Świątyni. Zebrano kwotę 5760 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. W łączności z wydarzeniem modlitewnym „Polska pod Krzyżem” Koło Przyjaciół Radia Maryja, wraz z opiekunem o. Rafałem, organizuje pielgrzymkę do Włocławka – miejsca modlitwy za Kościół i Polskę – w dniach 14-15 września 2019 r. Będzie to pielgrzymka dwudniowa (sobota-niedziela) z nocnym czuwaniem, trwającym do niedzielnego poranka w Święto Matki Bożej Bolesnej. Koszt około 100 zł – cena jest uzależniona od ilości pielgrzymów i może być mniejsza. Szczegółowe informacje i  zapisy w kruchcie kościoła we wtorki i czwartki po wieczornej Mszy świętej.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Eleonora Konturek, Stanisława Hrabia, Matylda Boguta oraz Stanisława Kardas. Wieczne odpoczywanie...
  8. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Życzymy Wam prawdziwej wiary, wytrwałej nadziei i doskonałej miłości, abyście mogli być Świadkami Jezusa Chrystusa w swojej codzienności.

Kancelaria parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.