Figura Matki Boskiej Miłosierdzia - Łagiewniki

1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • We wtorek: Święto Przemienienia Pańskiego.
    • W środę: wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego.
    • W czwartek: Święto św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.
    • W piątek: Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy.
    • W sobotę: Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  3. We wtorek, 6 sierpnia, wyruszy z Wawelu 39. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Zapisy odbywają się do 5 sierpnia w godzinach 10.00-13.00 oraz 15.00-19.00 przy Kolegiacie na ul. Św. Anny 11 oraz drogą internetową na stronie www.ppk2.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce razem z franciszkańską Grupą 7 oraz zachęcamy do otoczenia Pielgrzymów osobistą modlitwą.
  4. Sierpień w polskiej tradycji chrześcijańskiej jest ustanowiony miesiącem trzeźwości. Zachęcamy wszystkich wiernych do podjęcia wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych w tym czasie oraz do modlitwy za osoby, które alkoholu nadużywają.
  5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Wieczności: śp. Maria Gałęziowska. Wieczne odpoczywanie...
  7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Najświętsza Maryja Panna weźmie Was w matczyną opiekę i stale oręduje w Waszych intencjach u swego Syna.